Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Tańczące fontanny zamiast sztucznych ogni w Dni Chrzanowa

27.05.2019 17:35 | 1 komentarz | 7 787 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Dni Chrzanowa już w najbliższy weekend. Oprócz koncertów z udziałem gwiazd, tradycyjnie na zakończenie dni miasta szykowane jest widowisko świetlne. Tym razem organizatorzy zaserwują publiczności tańczące fontanny.

1
Tańczące fontanny zamiast sztucznych ogni w Dni Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niecodzienne widowisko plenerowe, planowane na niedzielę 2 czerwca o godz. 22.30, zrealizuje jedyna agencja artystyczna, która zajmuje się organizacją w Polsce tego typu show. Działa na rynku od 25 lat.

Przygotowania do widowiska, jak dowiedzieliśmy się od wicedyrektor chrzanowskiego MOKSiR Teresy Wojciechowskiej, potrwają kilka godzin. Zanim chrzanowianie obejrzą synchroniczną akcję wody, muzyki i światła, specjaliści będą się musieli zainstalować na parkingu przed MOKSiR, w rejonie sceny.  Zajmie im to około 6 godzin. Specjalny zbiornik przyjedzie do Chrzanowa na platformie już w niedzielny poranek. Trzeba go będzie napełnić wodą. Do pokazu niezbędne będą także dysze. Pokaz ma trwać około dwóch kwadransów.

W tym roku Chrzanów odstąpił od organizowania pokazu sztucznych ogni. Władze miasta mają w pamięci interwencje właścicieli czworonogów, którzy w poprzednich latach gremialnie skarżyli się na huki towarzyszące pokazowi sztucznych ogni. Gdy więc podczas jednej z narad poświęconych organizacji Dni Chrzanowa pojawił się pomysł zorganizowania show tańczących fontann, burmistrz Robert Maciaszek postanowił go poprzeć.

- Jest tyle pięknych widowisk świetlnych, które możemy zaprezentować mieszkańcom. Niekoniecznie musi to być pokaz sztucznych ogni - tłumaczy. - Być może w przyszłości zdecydujemy się również na mapping - dodaje.

Ciekawostką jest, że ta sama firma, która zrealizuje widowisko świetlne w Dni Chrzanowa, zaprezentowała tańczące fontanny ponad 20 lat temu, na otwarciu ośrodka Kąty po remoncie. Oczywiście, możliwości techniczne były wtedy nieporównanie mniejsze niż obecnie.