Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kiedy warto zdecydować się na długoterminowe wypożyczenie samochodu?

27.05.2019 13:46 | 0 komentarzy | 1 739 odsłona | red

Materiał promocyjny

Kupując samochód, stajemy się jego właścicielem, lecz musimy posiadać odpowiednią ilość środków finansowych lub zaciągnąć kredyt. Wynajem długoterminowy jest alternatywą dla zakupu auta i ma wiele dodatkowych zalet. Jakich?

0
Kiedy warto zdecydować się na długoterminowe wypożyczenie samochodu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zasady wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy samochodu oznacza możliwość użytkowania pojazdu w zamian za stałą, miesięczną opłatę. Najczęściej wypożyczalnia ponosi koszty eksploatacyjne (z wyłączeniem paliwa), ubezpieczenia, a także serwisowania i przeglądów. Są one wliczone w cenę wynajmu. Ponieważ nie jesteśmy właścicielem, wszelkie, potencjalne szkody obciążają wypożyczalnię. Umowa zawierana jest najczęściej na okres od 2 do 5 lat, a po jej zakończeniu możemy wybrać inny model auta. Na temat potrzebnych dokumentów mówi artykuł: „Poznaj formalności związane z wypożyczeniem samochodu”.

Dla kogo wynajem długoterminowy?

Z oferty wynajmu długoterminowego mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Jest to doskonały sposób na zwiększenie floty przedsiębiorstwa, bez konieczności posiadania gotówki czy zaciągania kredytów. Osoby prywatne, które nie posiadają środków na dany model samochodu, mają do wyboru zaciągnięcie kredytu lub kupno tańszego, używanego auta. Dzięki wynajmowi oni również mogą cieszyć się wymarzonym modelem samochodu. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią zmieniać pojazdy, a nie chcą zajmować się ich zbywaniem. Osoby przyjeżdżające z zagranicy lub odległego miasta nie muszą kupować samochodu i martwić się, co z nim zrobią na koniec pobytu – po zakończeniu umowy wystarczy oddać wypożyczone auto do firmy.

Zalety wynajmy długoterminowego

Plusów takiego rozwiązania jest więcej. Nie ma konieczności przestrzegania terminów ubezpieczenia i przeglądów – zajmie się tym wypożyczalnia. W przypadku awarii auta osoba wynajmująca otrzyma pojazd zastępczy. Dla firmy to także oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż nie musi ona zatrudniać dodatkowej osoby, która będzie zajmować się sprawami technicznymi pojazdów. Wypożyczalnia samochodów w Olsztynie ma bardzo elastyczną ofertę i flotę złożoną z wielu modeli aut, a ich wynajęcie nie wymaga nadmiaru formalności.

Wypożyczenie auta na długi termin ma wiele zalet i jest dostępne dla wszystkich. Bardzo szybko można zasiąść za kierownicą wymarzonego samochodu, a po zakończeniu umowy, wymienić go na inny.

Materiał promocyjny