Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Róża Thun - najbardziej pracowita Europosłanka z Polski (Reklama wyborcza)

24.05.2019 09:30 | 0 komentarzy | 2 601 odsłony | red

Po raz trzeci kandyduje do Parlamentu Europejskiego, bo chce jak sama mówi „aby Polska powróciła do grona najbardziej wpływowych państw". Znana jest jako „Róża od Konkretów", ale sama twierdzi, że dziś trzeba bronić i walczyć o wartości europejskich, które wzmacniają wspólnotę. Kto jeszcze nie poznał Róży Grafin von Thun und Hohenstein?

0
Róża Thun - najbardziej pracowita Europosłanka z Polski (Reklama wyborcza)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od zawsze dla Polski w Unii Europejskiej:

Jej zawodowe doświadczenia od ponad 30 lat związane są z ideą integracji Polski z Unią Europejską. Zawsze stawiała na europejski kurs. Twierdzi, że wejście Polski do Unii Europejskiej to wydarzenie historyczne porównywalne z Chrztem Polski, ze względu na szansę na trwałe, pokojowe związanie się z Europą solidarną, wspólnotową, demokratyczną i gospodarczo efektywną.
Jeszcze jako Róża Woźniakowska współtworzyła Studencki Komitet Solidarności w Krakowie walcząc z systemem komunistycznym. Po zmianach roku 1989 roku, została Prezeską Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, gdzie zaangażowała się w referendum akcesyjne. Zjeździła całą Polskę tłumacząc historyczne i praktyczne znaczenie wejścia naszego kraju do UE i zakładając Szkolne Kluby Europejskie. Niektóre funkcjonują do dzisiaj.
Naturalnym było, że po wejściu Polski do UE będzie kontynuować swoją działalność proeuropejską. Zostaje zatem Dyrektorką Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Donald Tusk zaprosił ją do polityki

Kiedy przychodzi oferta polityczna od Donalda Tuska - ówczesnego premiera rządu aby startować do Parlamentu Europejskiego długo się nie waha. Czas na nowe wyzwania. Gabinet w Warszawie zamienia zatem na powrót do Krakowa oraz pracę w Brukseli i Strasburgu. Od 2009 roku rozpoczyna swoją pracę w Parlamencie Europejskim. Wykorzystując znajomość 4 języków obcych doskonale odnajduję się w europejskim tyglu.

Najbardziej utytułowana spośród polskich europosłów
Od ponad 10 lat pracuje w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. Róża Thun nadaje konkretny charakter swojej pracy. Dla niej Parlament Europejski to nie jest klub dyskusyjny, ale konkretne zmiany w prawie ułatwiające życie 500 mln konsumentów na kontynencie. Zniesienie opłat za roaming, wzmocnienie bezpieczeństwa drogowego, obniżka cen połączeń międzynarodowych, wprowadzenie zakazu geoblokowania. To tylko kilka tematów, których skutecznie podjęłą się Róża Thun. W uznaniu za ciężką pracę, została już 4 -krotnie wybrana najlepszym europosłem roku. To absolutny rekord wśród polskich europarlamentarzystów

Nowa kadencja - nowe wyzwania
Jednego jesteśmy pewni, energii nie zabraknie jej, jeśli wyborcy dadzą jej zielone światło już 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przygotowała 9-punktowy program na nową kadencję, który zamierza zrealizować wspólnie z sojusznikami i współpracownikami w Brukseli.

Róża Thun kandyduje do Parlamentu Europejskiego, aby:

1. Polska pozostała w Unii Europejskiej i powróciła do grona najbardziej wpływowych państw
2. Bronić praw konsumentów i pasażerów.
3. Zagwarantować dla kobiet równe szanse na unijnym rynku pracy
4. Wprowadzić bezwzględny zakaz sprzedaży produktów podwójnej jakości
5. Znacząco zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych na europejskich drogach
6. Zadbać, aby największe światowe koncerny płaciły podatki w krajach Unii
7. Walczyć o czyste powietrze, wsparcie dla zielonych technologii oraz redukcje plastikowych odpadów
8. Powołać Europejskie Obserwatorium Sztucznej Inteligencji
9. Wprowadzić europejski program walki z rakiem
----

Materiał sfinansowany przez KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni