Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Rodzinna niedziela w zaginionej wiosce

18.05.2019 15:29 | 0 komentarzy | 3 523 odsłony | red

W najbliższą niedzielę, 19 maja, od godz. 14.00, zaprasza Dulowa - miejscowość tematyczna ze średniowieczną historią. Atrakcji szykuje się co niemiara.

0
Rodzinna niedziela w zaginionej wiosce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Red Raj relaksowisko - Gospodarstwo Agroturystyczne na pograniczu Dulowej i Młoszowej przy ul. Krakowskiej organizuje warsztaty rzeźbiarskie, kowalskie, koronkarskie, obróbki wełny z alpak, mennicze, łucznicze, zielarskie, projektowanie i wykonanie figurki pawia z zastosowaniem pawich piór. Swoje prace zabierzecie do domu!

Będą też zabawy dla dzieci: bańki mydlane duże, kręcone baloniki, malowanie na sterczu, malowanie twarzy i inne; konkursy z nagrodami: malowanie na sztalugach, "Zaginiony świat" i konkurs wiedzy o gminie Trzebinia.

Atrakcje dodatkowe to gastronomia, małpi gaj, park linowy, dmuchańce, stoiska wytwórców i rzemieślników, stoisko z drewnianymi zabawkami, stoisko z mieczami i tarczami obronnymi dla dzieci, stoisko z akcesoriami łuczniczymi, wystawa koła łowieckiego, pokaz "Harmonia dla ducha i ciała, zwierzęta znajdujące się w Gospodarstwie Agroturystycznym".

Na miejscu można też będzie kupić rozsady kwiatów i bylin na balkon i do ogrodu.

Bezpłatna kolejka dowiezie zainteresowanych z trzebińskiego Rynku do Gospodarstwa Agroturystycznego w Dulowej. Odjazdy o godzinie: 13.30, 14.30, 15.30.

Organizatorzy: Fundacja Inicjatywy Społeczne i Dziedzictwo Kulturowe, Red Raj relaksowisko - Gospodarstwo Agroturystyczne, Trzebińskie Centrum Kultury. Partnerzy: LGD " Partnerstwo na Jurze". Patronat medialny: Tygodnik Przełom

 

"Cztery żywioły w Zaginionej Wiosce- Dulowa 2019" to: ziemia, powietrze, ogień i woda. Jedne z największych tajemnic wszechświata i niezwykle ważny element istnienia. Wydarzenie jest zorganizowane z okazji pięciolecia istnienia Miejscowości Tematycznej "Dulowa Zaginiona Wioska". Miejsce, w którym się odbędzie jest również nieprzypadkowe. Na terenie, gdzie obecnie znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne Red Raj relaksowisko, w średniowieczu była lokowana wioska Łaziska. Od nazwy tej miejscowości mieszkańcy Dulowej wypracowali nazwę "Zaginiona Wioska".