Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Patrol rajdujący SUVem coraz bliżej

16.05.2019 09:46 | 2 komentarze | 5 066 odsłon | Alicja Molenda

Pod koniec roku, nocną porą, na ulicach powiatu chrzanowskiego pojawić się ma specjalny policyjny patrol, znany wcześniej jako grupa rajdująca.

2
Patrol rajdujący SUVem coraz bliżej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ojcem chrzestnym takiego patrolu w Chrzanowie był ówczesny komendant powiatowy policji Marek Gorzkowski. Mieszkańcy pokochali grupę rajdujacą z długą bronią. Mieli do niej duże zaufanie i cieszyli się z mobilności i operacyjnej sprawności funkcjonariuszy penetrujących niebezpieczne zakątki miast i wiosek, szczególnie nocą.

Grupa rajdująca zniknęła wraz z komendantem Gorzkowskim. Jego następca, komendant Tomasz Zając, zrezygnował z takiej formy obecności policjantów na ulicach. Potem policja borykała się z dużymi problemami kadrowymi.

Obecny komendant powiatowy policji mł. insp. Michał Gamrat, już na początku swojej pracy w Chrzanowie obiecał, że grupa rajdująca zostanie reaktywowana i wszystko wskazuje na to, że tak się w tym roku stanie. Funkcjonariusze mają się poruszać nieoznakowanym samochodem typu SUV (osobowo-terenowy). Kupią go do spółki gmina Chrzanów, powiat chrzanowski oraz Policja.

Jak poinformował we wtorek burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek, zakupu samochodu dokona KG Policji w ramach większego przetargu planowanego pod koniec roku. Wtedy też gotowi będa do pracy policjanci, którzy właśnie kończą szkolenia.