Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Święta poza domem coraz modniejsze

21.04.2019 14:22 | 1 komentarz | 2 848 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Z roku na rok coraz więcej osób wykorzystuje przerwę świąteczną na krótkie, rodzinne wyjazdy. To wygodna opcja, bo zwalnia z przedświątecznych porządków i spędzania długich godzin w kuchni. Można w zamian spożytkować wolny czas aktywnie, uprawiając sporty lub po prostu relaksując się.

1
Święta poza domem coraz modniejsze
Święta w górach to coraz popularniejsza opcja. Na zdjęciu: Szczawnica, widok na Palenicę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zwykle na takie wyjazdy decydują się ci, którzy chcą uciec od świątecznego zgiełku - mówi Sylwia Siudek, kierowniczka chrzanowskiego oddziału Wakacje.pl.
Niektórzy postanawiają wyjechać na kilka dni nad morze, ale większość, pewnie ze względu na bliskość, wybiera góry. W internecie można znaleźć wiele ofert tzw. pakietów wielkanocnych.
Kinga Salamon, prowadząca dwa pensjonaty w Szczawnicy, w ostatnim czasie zauważa wzrost liczby turystów w okresie świątecznym, zarówno podczas Wielkanocy, jak i Bożego Narodzenia. W każde święta ma komplet gości, głównie z Małopolski i Śląska. W jednym z jej pensjonatów pakiet wielkanocny, obejmujący 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje oraz koszyczek ze święconką kosztuje w sumie 490 zł od osoby.
Niektórzy w kwietniu chcą jednak już poczuć prawdziwie letnią pogodę i wybierają się na południe. Zwykle trochę przedłużają święta i biorą urlop, by wypoczywać przez cały tydzień. Najpopularniejsza w tym roku jest Turcja.
- Jeszcze więcej chętnych na takie wyjazdy będziemy mieć w majowy długi weekend - zapowiada Sylwia Siudek.