Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Sprawdź! Może czekają właśnie na Ciebie?

28.11.2018 18:57 | 0 komentarzy | 5 215 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Innowacyjne Niezależne Towarzystwo Entuzjastów "Gracja" w Chrzanowie pilnie szuka wolontariuszy. Można zrobić coś dobrego, a przy okazji zdobyć doświadczenie.

0
Sprawdź! Może czekają właśnie na Ciebie?
Zbiórki zuchowe odbywają się co tydzień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Od roku pracujemy z dziećmi niepełnosprawnymi. Prowadzimy zbiórki zuchowe. Obecnie uczestniczy w nich 15 osób, ale chętnych przybywa. By zapewnić im opiekę i jak najlepsze warunki na zajęciach, zależy nam na większej liczbie wolontariuszy. Szukamy osób, które zaangażują się w cotygodniową pracę na rzecz dzieci - mówi Magdalena Czopkiewicz ze Stowarzyszenia INTEGracja.

Dzięki udziałowi w programie grantowym FIO Małopolska Lokalnie, stowarzyszenie oferuje nowym wolontariuszom bezpłatny, certyfikowany kurs animatora czasu wolnego dzieci z niepełnosprawnościami. Odbędzie się 7-8 grudnia w Ojcowie.

- Chcielibyśmy dotrzeć do młodych, ambitnych, chętnych do pomocy ludzi, szukających doświadczenia. Zakładamy, że dolną granicą wieku jest ukończenie 16. roku życia, jednak jeśli okaże się, że zgłosi się ktoś młodszy, to postaramy się włączyć go do zespołu. Nie ma znaczenia, czy ktoś już pracował z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym - podkreśla Magdalena Czopkiewicz.

Zainteresowane osoby mogą się kontaktować mailowo na adres gracjachrzanow@gmail.com.