Jaworzno. Tragiczny finał nielegalnych wyścigów samochodowych - przelom.pl
Zamknij

Jaworzno. Tragiczny finał nielegalnych wyścigów samochodowych

10:40, 18.05.2012
Skomentuj

19-letnia mieszkanka Jaworzna nie żyje, a jej rówieśnik walczy o życie w szpitalu. Obydwoje, jak ustaliła policja, byli obserwatorami nielegalnych wyścigów samochodowych w dzielnicy Jeleń-Dąb w Jaworznie. Zderzyły się ze sobą dwa auta: jaguar i bmw. Obydwoma pojazdami kierowali mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. W chwili wypadku kierowcy aut nie ścigali się.

19-letnia mieszkanka Jaworzna nie żyje, a jej rówieśnik walczy o życie w szpitalu. Obydwoje, jak ustaliła policja, byli obserwatorami nielegalnych wyścigów samochodowych w dzielnicy Jeleń-Dąb w Jaworznie. Zderzyły się ze sobą dwa auta: jaguar i bmw. Obydwoma pojazdami kierowali mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. W chwili wypadku kierowcy aut nie ścigali się.

Tragedia rozegrała się w czwartek w nocy. Około 22 jaworznicka policja otrzymała zgłoszenie o wypadku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze dojazdowej do oczyszczalni ścieków w dzielnicy Jeleń-Dąb nielegalnie ścigały się samochody. Wyścigi zgromadziły kilkunastoosobową publiczność. Wśród gapiów była 19-letnia mieszkanka Jaworzna i jej kolega w tym samym wieku.

- Ustaliliśmy, że jaguar wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prosto bmw. Obydwa auta zderzyły się ze sobą i przemieściły się na przeciwległy pas ruchu. Fragment z uszkodzonych pojazdów, oderwał się i uderzył w stojące na pasie zieleni osoby. 19-letnia jaworznianka zmarła na miejscu mimo reanimacji. Mieszkaniec Jaworzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala - relacjonuje podinsp. Wojciech Głowacz z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Ranny został także kierowca bmw. To 19-letni mieszkaniec Zagórza. Ma poważne obrażenia głowy. Policja pobrała mu krew do badania na zawartość alkoholu. 27-letni mieszkaniec Chrzanowa, który kierował jaguarem, został zatrzymany. Był trzeźwy.

- W chwili zdarzenia te samochody nie ścigały się. Nie mamy jednak wątpliwości, że w miejscu, gdzie doszło do wypadku, trwały wyścigi samochodowe - wyjaśnia Głowacz.

(EJB)

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(12)

moje miastomoje miasto

0 0

opiszę relację świadka który to widział i opowiadał:
...
po zakonczeniu wyscigów -kto miał jechać pojechał w wyścigu
wszyscy się rozchodzą a ludzi bylo sporo
jaguar rusza z podporządkowanej włącza sie do ruchu
jest delikatny łuk chodnik pełny gapiów
nagle dobiega ryk silnika - /jest ciemno tylko światła latarni /
gapie przystanęli zaczeli patrzeć co się dzieje bem-a sunie ze dwie paki
bema wali bez świateł - kierowca jaguara widzi że nie zdąży uciec ciśnie ile fabryka dała
decyduje się na ucieczkę z toru jazdy bemy w lewo - los chciał ze bema też poszła w lewo
bema uderzyła w jaguara - kocioł - urwało koło -- i dalej .....

20:41, 21.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kapitan BolsKapitan Bols

0 0

http://www.radio.katowice.pl/index.php?id=94&tx_ttnews[tt_news]=25443&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=c1050cabeb

19:35, 21.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kapitan BolsKapitan Bols

0 0

Dziwnym trafem znalazł się w tym miejscu o tej godzinie. Czysty przypadek ? Widziałem niejednokrotnie jego wyczyny na drodze. Policja też go dobrze zna. Nie przesądzam o jego winie czy niewinności. Szkoda tylko, że przez czyjąś głupotę zginęła osoba przed którą było jeszcze całe życie. Współczuję rodzinie.

10:04, 20.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

moje miastomoje miasto

0 0

Kapitan Bols dla innych białe jest czarne dla Ciebie zalecam powrót do III klasy szkoły podstawowej- czytanie ze zrozumieniem - najwidoczniej dwie to dla Ciebie za mało .

09:00, 20.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kapitan BolsKapitan Bols

0 0

Bajki to możesz opowiadać swojemu dziecku na dobranoc.

21:13, 19.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

moje miastomoje miasto

0 0

Sprawca wypadku nie brał udziału w wyścigu. Włączał się do ruchu na skrzyżowaniu , a to że bmw leciało dobrze ponad 160km/h mógł nie zauważyć albo źle ocenić prędkość zbliżania ./była noc- ciemno/

19:48, 19.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kapitan BolsKapitan Bols

0 0

Aby wziąść udział w wyścigach nie jest potrzebne ale aby wykonywać zawód sprawcy, oprócz licencji wręcz niezbędne.

13:44, 19.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jan0jan0

0 0

Odebranie uprawnień to naprawdę świetny pomysł żeby zapobiec tego typu rzeczom, na pewno potrzebne jest prawo jazdy żeby wziąć udział w nielegalnym wyścigu samochodowym.

11:07, 19.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kapitan BolsKapitan Bols

0 0

Tragedia !!! A co do sprawcy to już dawno powinien przejść kompleksowe badania psychiatryczne, w konsekwencji których cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi typami pojazdów (za wyjątkiem pojazdów wolnobieżnych). Myślę, że riksza byłaby dla niego najlepszym rozwiązaniem.

06:20, 19.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czitercziter

0 0

Było to zdala od zabudowań, ich nieuwaga przyczyniła się do śmierci dziewczyny ;(

I pomyśleć że mógł to być ktoś z nas będących tam na miejscu...

14:45, 18.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

martitamartita

0 0

Na onecie też opisują zdarzenie...

12:14, 18.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reporterreporter

0 0

Debil się nie sieje, debile się rodzą. Współczuje rodzicom takich dzieci.

12:02, 18.05.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%