Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce Zachodniej

05.11.2018 13:26 | 0 komentarzy | 2 393 odsłony | red

Materiał promocyjny

Ponad 280 wydarzeń w 16 miastach regionu, liczne warsztaty, szkolenia i spotkania z przedstawicielami biznesu - tak w skrócie zapowiada się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który odbędzie się w całym województwie - także w Małopolsce Zachodniej - w dniach od 12 do 18 listopada br. Na to coroczne wydarzenie mające na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym" wśród młodych ludzi zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane przedsiębiorczością i rozwojem własnego biznesu.

0
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce Zachodniej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oświęcim, Andrychów, Wadowice, Zator i Chrzanów - bliżej biznesu

Warsztaty, szkolenia... i jeszcze więcej!

Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu przygotuje seminarium „Wiedza w pigułce" (13.11), w ramach którego zaplanowano spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu. Przedstawiciele „skarbówki" przedstawią problematykę rejestracji działalności gospodarczej oraz podstawowych form opodatkowania. Podobne spotkanie zostanie przeprowadzone z udziałem pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Oświęcimiu, którzy przybliżą informację na temat obowiązków, jakie spoczywają na przedsiębiorcach wobec ZUS-u. W Kętach natomiast odbędą się indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, a także z doradcą klienta z zakresu możliwości i form wsparcia przedsiębiorczości oferowanych przez Urząd Pracy (12.11).

Z kolei Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach zaprasza mieszkańców Andrychowa do obejrzenia wystawy i zapoznania się z historią polskiej przedsiębiorczości. Równolegle Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach zaprasza na warsztat i wykład „Funkcjonowanie administracji skarbowej w Polsce - historia i współczesność" (12.11), podczas którego Marcin Tarnawski, kierownik Działu Czynności Analitycznych i Sprawdzających w Urzędzie Skarbowym w Wadowicach, opowie m.in. o sprawach możliwych do załatwienia drogą elektroniczną czy wypełnianiu deklaracji podatkowych.

Aktywne Centrum

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach proponuje wykład „Chcę zostać przedsiębiorcą - o czym muszę pamiętać" (12.11). Poprowadzi go Marcin Kymona, zastępca dyrektora Oddziału w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie, który przybliży słuchaczom zagadnienia związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej oraz zobowiązaniach względem US czy ZUS-u. Zainteresowani poznają zasady opłacania składek oraz korzyści z tego wynikające, a także dowiedzą się więcej o ulgach przysługujących nowym przedsiębiorcom.
Warsztaty „Rynek pracy - wybór ścieżki zawodowej", które przygotowuje Centrum, pozwolą znaleźć odpowiedź na pytania związane z wyborem zawodu, pracą na etacie czy samozatrudnieniu. Ciekawie zapowiada się też cykl wykładów połączonych z dyskusją oraz ćwiczeniami: „Start up - jak zrobić to z głową - tworzenie drukarni internetowej", „5 zawodów w 4 lata - elastyczność i dopasowanie na rynku pracy", „Polska - kraj możliwości".

Warsztaty dla uczniów

Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze zorganizuje warsztat dla uczniów pod nazwą: „Samozatrudnienie kluczem do kariery zawodowej". Na spotkaniu młodzież dowie się, jak w prosty sposób założyć własną firmę. Podczas dyskusji usłyszą także o korzyściach płynących z prowadzenia działalności.
Z kolei Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chrzanowie zorganizuje spotkanie dla przedstawicieli małopolskich firm, w szczególności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą otrzymać unijne wsparcie, by rozwijać swoją działalność. Podczas spotkania zainteresowani dowiedzą się, jak zdobyć dofinansowanie na start działalności gospodarczej i realizację własnych projektów.


Tydzień Przedsiębiorczości w sieci

Na stronie internetowej www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl można znaleźć program i szczegółowe informacje o wydarzeniach, które odbędą się w Małopolsce od 12 do 18 listopada br.
Dla zainteresowanych przygotowano indywidualne konsultacje, szkolenia, wykłady, warsztaty, a nawet...testy i gry.

Uwaga! Na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja, dlatego warto śledzić powyższą stronę internetową.

Czym jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości?

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli: dawny premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana Carl Schramm. Pierwsza edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która odbyła się w 2008 roku od razu stała się największą globalną kampanią promującą postawy przedsiębiorcze wśród młodych ludzi. Polska od samego początku uczestniczyła w tejże inicjatywie.

Koordynacji wydarzenia w Polsce podjęła się Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Województwo Małopolskie już po raz dziewiąty jest oficjalnym partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizując wydarzenie na poziomie regionu.

 

Materiał promocyjny