Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

6-letniego Nikosia wsparły setki osób (ZDJĘCIA, WIDEO)

30.09.2018 21:27 | 0 komentarzy | 7 201 odsłon | Anna Jarguz

500 zł - za taką kwotę wylicytowano tort. Pozostałe licytacje również cieszyły się popularnością. Podczas niedzielnej charytatywnej imprezy dla chorego Nikodema Kubicy z Bolęcina ludzie otwarli serca i portfele.

0
6-letniego Nikosia wsparły setki osób (ZDJĘCIA, WIDEO)
6-letni Nikodem Kubica wraz z mamą podczas niedzielnej imprezy w Bolęcinie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W organizację imprezy zaangażowały się dziesiątki osób. Były pokazy quadów, jazy konnej, przejażdżki na koniu dla dzieci, dmuchańce, wata cukrowa, kuchnia polowa, kurs pierwszej pomocy, licytacje i wiele innych atrakcji. Zgromadzonym przygrywał zespół Tango Luz.

- Byłam zaskoczona i to bardzo mile, że każdy, do kogo dzwoniliśmy, chciał pomóc. To niesamowite, że w obecnych czasach, gdy społeczeństwo jest tak podzielone - gdy w grę wchodzi walka o zdrowie dziecka - ludzie potrafią się jednoczyć - mówi współorganizatorka imprezy Eliza Modrzejewska-Madej z Fundacji Wesoły Smoczek.

Mama Nikosia dziękuje wszystkim za wsparcie. Na rehabilitację chłopca, u którego zdiagnozowano guz w lewym płacie skroniowym, potrzebne są duże pieniądze.

- W lipcu Nikoś przeszedł biopsję guza, po której wystąpiły powikłania. Ma niedowład prawej strony ciała. Robimy wszystko, by wyszedł z tego i za rok mógł iść do szkoły - podkreśla.