Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Najlepsi społecznicy odebrali lokalne Oscary

07.09.2018 19:00 | 9 komentarzy | 7 957 odsłon | Marek Oratowski

Osoby i organizacje, które wyróżniły się działalnością w ostatnich latach, otrzymały w piątek w skansenie w Wygiełzowie nagrody starosty. Nie było czerwonego dywanu, jak przy Oscarach, ale wyróżnieni i tak poczuli się docenieni.

9
Najlepsi społecznicy odebrali lokalne Oscary
Wicestarosta Krzysztof Kasperek na scenie amfiteatru gratuluje wyróżnienia Zbigniewowi Bonderkowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Bonum facere" ("Czynić dobro") to nagroda dla zasłużonych w budowie społeczeństwa obywatelskiego. Kapituła w tym roku doceniła ośmiu społeczników. To Zbigniew Bonderek, Antoni Buchała, Jolanta Głowacz, Marek Grabski, Włodzimierz Korczyński, Stanisław Lelito, Jerzy Motyka i Kazimiera Żmudzińska.

Natomiast statuetkę nagrody "Optimo modo" ("W najlepszy sposób") odebrali przedstawiciele Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków w Chrzanowie. Od lat wspierają chorych na cukrzycę i popularyzują wiedzę o tym schorzeniu, na które cierpi już ponad pięć tysięcy mieszkańców powiatu. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Stowarzyszeniu Sympatyków Babic "Impuls".

Wręczenie nagród było jednym z głównych punktów Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych, podczas którego był czas na prezentację kilku stowarzyszeń, występy sceniczne i dyskusję.