Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kibice nie obejrzą razem mundialu

11.05.2018 10:34 | 7 komentarzy | 10 126 odsłon | Marek Oratowski

W trakcie Euro 2012 na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie działała strefa kibica. Podczas mundialu w Rosji, który czeka nas za miesiąc, nie będzie transmisji na telebimie.

7
Kibice nie obejrzą razem mundialu
Telebim na Placu Tysiąclecia nie pokaże największego piłkarskiego wydarzenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystkie mecze mistrzostw Europy z 2012 roku można było zobaczyć w stacjonarnym fan zone (strefie kibica) na Placu Tysiąclecia. Zwłaszcza spotkania Polaków cieszyły się dużą popularnością. Dodatkowo Mobilna Strefa Kibica w ramach projektu Fan City Tour pojawiła się w Chrzanowie na parkingu przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkańcy zobaczyli na telebimie, zamontowanym na specjalnej ciężarówce, mecze Holandii z Danią i Niemiec z Portugalią.

Tym razem władze miasta nie planują takich atrakcji. Mimo że w największej piłkarskiej imprezie wezmą udział mający swoje aspiracje kadrowicze Adama Nawałki.

- Pierwszym powodem są pieniądze. Transmisja meczów na telebimie nie jest aż tak kosztowna, ale trzeba byłoby zabezpieczyć cały teren. To w sumie dałoby wydatki rzędu 60 tysięcy złotych. Poza tym sześć lat temu Euro było w Polsce, co zwiększało zainteresowanie. Tym razem mundial odbywa się w Rosji, więc frekwencja w takiej strefie kibica mogłaby być mniejsza. Stąd po konsultacji z burmistrzem zapadła decyzja, by jej nie organizować - tłumaczy Jan Smółka, dyrektor chrzanowskiego MOKSiR-u.