Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Upamiętnią Pileckiego, żołnierza „wyklętego"

26.04.2018 19:34 | 3 komentarze | 5 069 odsłon | Łukasz Dulowski

- Jak są kamery, to ułani na pewno przyjadą - starszy pan uspokajał na Rynku w Chrzanowie dwie panie, które w czwartek po południu nie mogły się doczekać widoku wojskowych. W końcu pojawili się i zaprosili na szczególną uroczystość już w piątek w klasztorze w Alwerni.

3
Upamiętnią Pileckiego, żołnierza „wyklętego"
Kawalerzyści na ul. Świętokrzyskiej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o organizowany po raz czwarty RAJD KONNY trasą ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z KL. Auschwitz. A wygląda ona następująco: Oświęcim - Bobrek - Gromiec - Mętków - Babice - Alwernia - Przeginia Duchowna - Czernichów - Piekary - Niepołomice - Bochnia - Nowy Wiśnicz.

Pomysłodawcami tego wydarzenia, upamiętniającego postać żołnierza „wyklętego", są członkowie chrzanowskiego Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej. W czwartek na Rynku w Chrzanowie zainicjowali jedynie ten rajd.

Spójrzmy, jak będą przebiegać piątkowe uroczystości w klasztorze bernardynów w Alwerni, na które z pewnością warto się wybrać:
17.30 - kwiaty i przemówienia pod tablicą pamiątkową na kościele,
18.00 - msza św.,
18.40 - koncert „W hołdzie bohaterom" w wykonaniu Andrzeja Koska, Kingi Stawowy i Karoliny Kosek.

Jeśli jednak ktoś zechce zobaczyć ułanów na trasie, to o 10.30 planują postój w Bobrku, o 11. 30 w Gromcu, o 13.00 w Mętkowie, a o 14.15 w Babicach.

Więcej na facebookowym profilu Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej w Chrzanowie.