Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Takiej oferty dla biegaczy jeszcze nie było

02.02.2018 14:53 | 1 komentarz | 5 938 odsłon | Michał Koryczan

W kwietniu wystartuje Puszcza Run, pierwsza z sześciu imprez zaliczanych do cyklu Biegów Ziemi Chrzanowskiej. Chętni by wziąć w niej udział mogą się już zapisywać.

1
Takiej oferty dla biegaczy jeszcze nie było
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku po raz pierwszy imprezy biegowe, organizowane w poszczególnych gminach powiatu chrzanowskiego zaliczane będą do cyklu Biegów Ziemi Chrzanowskiej.

- Pomysł kiełkował od dwóch lat. Wreszcie udało się go wdrożyć. Myślę, że zyskają na tym mniejsze imprezy. Frekwencja powinna być na nich większa, bo każdy, kto weźmie udział w czterech z sześciu planowanych biegów, zyska prawo wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród - mówi Tomasz Kobierecki, jeden z koordynatorów Puszcza Run.

To właśnie ten bieg odbędzie się jako pierwszy z cyklu. Planowany jest 15 kwietnia. Na uczestników czeka dziesięciokilometrowa trasa, biegnąca przez Puszczę Dulowską.

Chętni, aby wziąć udział mogą się już zgłaszać. Zapisy elektroniczne przyjmowane są do 8 kwietnia lub do wyczerpania limitu, wynoszącego 500 osób. Formularz rejestracyjny oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej www.tck.trzebinia.pl.

Opłata startowa, w zależności od pakietu wynosi 20 lub 40 zł. Czołowi biegacze w poszczególnych kategoriach mogą liczyć na nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Harmonogram cyklu Biegów Ziemi Chrzanowskiej
Puszcza Run (gmina Trzebinia) - 15 kwietnia
Pociąg do biegania ((gmina Chrzanów) - 13 maja
Bukowica Run (gmina Babice) - 27 maja
Dziesiąteczka (gmina Libiąż) - 10 czerwca
Bieg Porębski - Rzuć Światłem (gmina Alwernia) - 9 września
Chechło Run (gmina Trzebinia) - 23 września