Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Takiej wiadomości na otwarciu hali nad orlikiem nikt się nie spodziewał

11.01.2018 15:38 | 6 komentarzy | 7 646 odsłon | Marek Oratowski

W czwartek hala pneumatyczna przy SP nr 4 w Libiążu została oficjalnie oddana do użytku. Przy tej okazji burmistrz Jacek Latko zapowiedział rozpoczęcie kolejnej sportowej inwestycji.

6
Takiej wiadomości na otwarciu hali nad orlikiem nikt się nie spodziewał
Podczas otwarcia hali pneumatycznej burmistrz Jacek Latko wręczył młodym piłkarzom komplet piłek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hala pneumatyczna nad orlkiem kosztowała prawie 700 tysięcy złotych. Ma 8,5 metra wysokości i jest wyposażona w 28 lamp. Po okresie zimowym będzie składana. Uczniowie, młodzi sportowcy i wszyscy mieszkańcy chcący pograć w piłkę mogą to teraz zrobić pod dachem, w komfortowych warunkach. Burmistrz Jacek Latko mówiąc na uroczystości otwarcia o potrzebie takiej inwestycji wspomniał o kolejnym zadaniu, które się niedługo rozpocznie.

- Chciałbym, by baza rekreacyjno-sportowa się powiększała, bo jest na to zapotrzebowanie. Dlatego niedługo zaproponuję radnym uchwalającym budżet budowę hali łukowej w Żarkach. Powstanie na bazie boiska z poliuretanu. Będzie ją można użytkować przez cały rok. Podyktowane jest to tym, że przy szkole jest nieduża sala gimnastyczna i trzeba młodzieży stworzyć lepsze warunki - zapowiedział.

Podczas otwarcia zaprezentowali się młodzi piłkarze, odbył się występ taneczny oraz mecz samorządowców z uczniami.