Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zawodniczka z Trzebini pojedzie na mistrzostwa świata

28.11.2017 22:00 | 0 komentarzy | 5 541 odsłon | Michał Koryczan

Grająca w PUKS Trzebinia Katarzyna Pabis dostała powołanie do reprezentacji Polski na grudniowe mistrzostwa świata kobiet w unihokeju.

0
Zawodniczka z Trzebini pojedzie na mistrzostwa świata
Zawodniczka PUKS Katarzyna Pabis (z lewej) dostała powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unihokeistka PUKS znalazła się w gronie 20 zawodniczek nominowanych do kadry prowadzonej przez Szweda Christera Bertilssona oraz Pawła Ludwichowskiego.

- Kasia dwukrotnie uczestniczyła w mistrzostwach świata juniorek. W dorosłej reprezentacji będzie to jej pierwsza mistrzowska impreza. To utalentowana zawodniczka, ambitna, świetnie wyszkolona technicznie z mocnym strzałem z dystansu. Dwukrotnie zdobywała mistrzostwo Polski juniorek. Dla naszego klubu to też duży sukces, ponieważ Kasia jest pierwszą zawodniczką z Trzebini, która wystąpi w imprezie tej rangi - mówi Paweł Raj, szkoleniowiec PUKS.

Mistrzostwa świata odbędą się w Bratysławie. W fazie grupowej Polski zmierzą się kolejno ze Szwajcarią (2 grudnia, godz. 13.30), ze Szwecją (3 grudnia, godz. 18.05) oraz z Niemcami (4 grudnia, godz. 11.30).

Mecze będzie można obejrzeć na dwóch kanałach Międzynarodowej Federacji Unihokeja (IFF) na Youtube: kanał 1 oraz kanał 2.