Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Katastrofa budowlana w Chrzanowie. Reszta budynku może runąć (WIDEO, ZDJĘCIA)

26.09.2017 12:20 | 1 komentarz | 16 414 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Przy ul. Mickiewicza w Chrzanowie cały czas pracują służby ratownicze. We wtorek po godz. 7 rano zawaliła się część starej kamienicy. Strażacy obawiają się, że kolejna ściana lada moment runie.

1
Katastrofa budowlana w Chrzanowie. Reszta budynku może runąć (WIDEO, ZDJĘCIA)
Do zdarzenia doszło we wtorek rano. Nikt nie odniósł obrażeń. Fot. Eliza Jarguz-Banasik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Od kilku godzin na aleję Henryka w Chrzanowie nie da się wjechać od strony ul. Śląskiej. Nieprzejezdny jest także fragment ul. Mickiewicza. Taka sytuacja może potrwać kolejnych kilkanaście dni. W tym rejonie doszło we wtorek rano do katastrofy budowlanej. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

- W chwili zawalenia się części budynku, w środku nie było nikogo. Przeszukaliśmy wszystkie pomieszczenia, a teren został zabezpieczony. Niestety podejrzewamy, że kolejna ściana może się zawalić - wyjaśnia st. kpt. Andrzej Dudziak, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie.

Teren został ogrodzony taśmą. Nie da się tędy przejechać ani przejść. Dzierżawcy lokali funkcjonujących w budynku nie będą mogli do nich wrócić. Wszystko wskazuje na to, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chrzanowie nakaże rozbiórkę obiektu.

- Budynek został w całości wyłączony z użytkowania. Zwołałem sztab kryzysowy, na którym zdecydujemy co dalej  - mówi Łukasz Rusek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chrzanowie.