Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Gdzie się wybrać na „Wesele"

31.08.2017 11:00 | 0 komentarzy | 3 886 odsłony | Anna Jarguz

Dramat Stanisława Wyspiańskiego zwyciężył w internetowym głosowaniu na lekturę Narodowego Czytania 2017 roku. Finał tegorocznej akcji w najbliższą sobotę, 2 września. Wspólne czytanie zaplanowano w kilku miastach ziemi chrzanowskiej.

0
Gdzie się wybrać na „Wesele"
Narodowe Czytanie na Rynku w Chrzanowie w poprzednich latach przyciągało wiele osób. FOT. MAREK ORATOWSKI
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

CHRZANÓW

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Rynek w Chrzanowie.

Początek godz. 10.00 w siedzibie biblioteki. Następnie uczestnicy przejdą na chrzanowski Rynek, gdzie o godz. 10.30 rozpocznie się happening literacki. W biesiadzie weselnej i głośnym czytaniu na chrzanowskim Rynku udział wezmą: osobistości Chrzanowa, czytelnicy chrzanowskiej biblioteki, mieszkańcy miasta.

LIBIĄŻ

Park Młodości, godz. 14.00

Wszyscy, którzy chcieliby przyłączyć się do akcji i przeczytać publicznie wybrany fragment z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego mogą zgłaszać swój udział w Bibliotece Głównej w Libiążu.

TRZEBINIA

Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 10.00 - 12.00

Poza wspólnym czytaniem, w programie między innymi: tworzenie podarków ślubnych, kwiatów z bibuły, wycinanek oraz przyśpiewki weselne.


KRZESZOWICE

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, godz. 10.00

We wspólnym czytaniu będzie uczestniczył burmistrz i trzydzieści innych osób. Scenografię przygotowała Danuta Hubisz-Rudel i Teresa Nowak. Ta ostatnia jest również reżyserem przedstawienia.

CHEŁMEK

Na wspólne czytanie zaprasza biblioteka o godz. 10.00