Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Nawałnica nad ziemią chrzanowską. Regulice płyną

30.05.2017 21:37 | 4 komentarze | 24 371 odsłony | Anna Jarguz

Burza, jaka przeszła nad powiatem chrzanowskim sprawiła, że strażacy otrzymali ponad 140 zgłoszeń dotyczących zalanych posesji. Kolejne spływają.

4
Nawałnica nad ziemią chrzanowską. Regulice płyną
W Regulicach wylały potoki. FOT. TOMASZ BARTOSIK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Praktycznie wszyscy nadal są w terenie. W sumie ponad sto osób - mówi Piotr Pawelczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Zgłoszenia dotyczą przede wszystkich zalanych piwnic, podtopień na posesjach.

- Najpoważniej sytuacja wygląda w gminach Alwernia, gdzie w niektórych miejscach wylały potoki. Woda wdarła się ludziom do piwnic - relacjonuje Piotr Bębenek, oficer prasowy KPPSP w Chrzanowie.

Jak poinformował nasz Czytelnik z Regulic, wioska płynie. Przy głównej drodze zalane są piwnice, sklepy, nie da się dojechać do domów. Woda na niektórych posesjach sięga jednego metra.

W Trzebini na wiadukcie piorun uderzył w lampę.

W wielu miejscach nie ma prądu. Awarie dotyczą Trzebini, Chrzanowa, Babic, Janowic, Mętkowa, Olszyn, Płazy, Pogorzyc, Wygiełzowa.

Jak poinformowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie, zablokowana dla ruchu jest droga wojewódzka 780 w Alwerni (skrzyżowanie ul. Mickiewicza i Sienkiewicza), bo na jezdnię wylał pobliski potok.