Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nie żyje były proboszcz z Balina

28.12.2016 12:50 | 1 komentarz | 13 343 odsłon | Marek Oratowski

W wieku 75 lat w Chrzanowie zmarł ks. kanonik Aleksander Kruczek. W piątek spocznie na cmentarzu w Balinie, gdzie do 2011 roku był proboszczem.

1
Nie żyje były proboszcz z Balina
Ks. Aleksander Kruczek w trakcie mszy świętej na 50-lecie kapłaństwa Fot. za zgodą z www.parafiabalin.jaw.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urodził się w 1941 roku w Szczyrku. Święcenia kapłańskie przyjął ćwierć wieku później. Jako wikariusz pracował kolejno w Biskupicach, Jawiszowicach, Krzęcinie, Jaworznie, Krakowie, Nowym Targu i Rabce. Pierwszą parafią, w której został proboszczem, była Nowa Góra. Potem w tej roli był z wiernymi w Żywcu, Leńczach i Skomielnej Białej.

W 2004 r. objął parafię pw. Chrystusa Króla w Balinie. Pracował tam siedem lat do przejścia na emeryturę. Od tego czasu mieszkał w Chrzanowie. Zmarł 26 grudnia.
Jego wolą było, by spoczął na cmentarzu w Balinie.

- Zapamiętam go jako skromnego, lubianego przez ludzi kapłana. Zawsze uśmiechnięty i rozśpiewany. Niedawno obchodziliśmy w Balinie 50-lecie jego święceń kapłańskich. Niesamowite jest to, że ostatniego rozgrzeszenia udzielił mu w szpitalu nasz obecny proboszcz, który także tam leżał - opowiada Stanisław Dusza, sołtys Balina.

Pogrzeb księdza odbędzie się w kościele w Balinie w piątek o godz. 11. Jednak już w czwartek o godz. 17 w jego intencji zostanie odprawiona msza święta.