Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Będą zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

28.10.2016 07:09 | 1 komentarz | 4 799 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 16:55

W piątek rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz". Na drogach ziemi chrzanowskiej pojawi się więcej patroli. Będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich.

1
Będą zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach
Cmentarz w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Działania potrwają do środy, 2 listopada.

- Największych utrudnień spodziewamy się w okolicach cmentarzy, na drogach dojazdowych i głównych ciągach komunikacyjnych. Apeluję do kierowców, by zwracali uwagę na znaki drogowe. W wielu miejscach mogą pojawić się nowe - mówi Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

Chodzi przede wszystkim o znaki zakazu zatrzymywania się, a także umieszczane pod nimi tabliczki informujące, że pojazd zostanie odholowany.

- Przy kilku cmentarzach jest zmiana organizacji ruchu. Chodzi o ul. Chrzanowską w Balinie, Balińską i Skorupki w Chrzanowie, Krakowską w Babicach i Sobieskiego w Płazie - wyjaśnia rzecznik.

31 października obowiązywał będzie zakaz poruszania się dla pojazdów powyżej 12 ton w godz. od 18 do 22 oraz 1  listopada od 8 do 22. Nie dotyczy to jedynie autobusów. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich, jak zawsze czuwać będzie więcej policjantów niż na co dzień. Mają kontrolować trzeźwość kierowców i reagować na wykroczenia w ruchu drogowym, m.in. przekraczanie prędkości, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy niewłaściwe przewożenie dzieci.

Piesi powinni korzystać z chodników, a tam, gdzie ich nie ma, z pobocza, przechodzić przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach. Poza obszarem zabudowanym po zmroku należy korzystać z odblasków. Ich brak może skończyć się mandatem.

W Chełmku od 31 października do 2 listopada zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicach Słowackiego i Na Skałce. Na ich części obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy. Zmiana ma usprawnić dojazd do cmentarzy.

W Krzeszowicach szczególną uwagę należy zachować w rejonie cmentarza przy ul. Krasickiego. Od niedzieli odcinek tej drogi będzie jednokierunkowy.