Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Złodziej udawał, że zwiedza wystawę, by ukraść... saksofon

25.08.2016 16:50 | 0 komentarzy | 4 963 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik

W środę pracownica fili miejskiej biblioteki publicznej w Płazie zawiadomiła policję o kradzieży eksponatu z wystawy. Chodziło o instrument muzyczny. Zabrał go jeden ze zwiedzających. By nikt nie zorientował się, że doszło do przestępstwa, w tym samym miejscu umieścił swój stary saksofon.

0
Złodziej udawał, że zwiedza wystawę, by ukraść... saksofon
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Pocztowej w Płazie. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę personelu, zamienił instrumenty i zniknął. Sprawa wyszła na jaw, gdy właścicielka zorientowała się, że to nie ten saksofon, który wypożyczyła na wystawę - mówi Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

Kobieta złożyła oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, wyceniając straty na 5 tys. zł. Policjantom udało się ustalić i zatrzymać złodzieja. To 73-letni mieszkaniec Bolęcina.

- W jego domu funkcjonariusze odnaleźli skradziony saksofon. Został przekazany prawowitej właścicielce. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia - informuje rzecznik.

***

Do policyjnego aresztu trafił 34-letni mieszkaniec Chrzanowa, zatrzymany na ul. Armii Krajowej. Podczas legitymowania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. Badanie potwierdziło, że to gram amfetaminy. Na dodatek chrzanowianin był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chrzanowie na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Ma do odbycia karę pozbawienia wolności.