Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Rozpoczęły się zapisy do Puszcza Run i Bukowica Run

08.03.2016 06:35 | 0 komentarzy | 4 682 odsłony | Michał Koryczan

W maju i w czerwcu ziemia chrzanowska będzie gospodarzem dwóch dużych imprez biegowych. Chętni by stanąć na starcie mogą się już zgłaszać.

0
Rozpoczęły się zapisy do Puszcza Run i Bukowica Run
Uczestnicy ubiegłorocznego biegu Puszcza Run na trasie Fot. Anna Jarguz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na niedzielę, 22 maja planowana jest premierowa edycja Bukowicy Run, organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach.

- To będzie bieg troszkę bardziej wymagający, ze względu na wzniesienia, po których poprowadzi dziesięciokilometrowa trasa - mówi wójt Babic Radosław Warzecha.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 6 maja. Limit uczestników wynosi 200 osób. Szczegółowe informacje wraz z rejestracją zawodników znajdują się na stronie internetowej www.bukowicarun.pl.

Dwa tygodnie później, 5 czerwca, miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli sprawdzić się w Puszcza Run. Wydarzenie organizują Tomasz Kobierecki, Mariusz Brzózka, Artur Konieczny oraz Trzebińskie Centrum Kultury.

- Podczas zeszłorocznej, pierwszej edycji pobiegło czterysta osób. Liczę, że teraz wystartuje co najmniej tylu ludzi. W imprezę może wziąć udział każdy, nie tylko ci biegający regularnie - zachęca Tomasz Kobierecki.

Zapisy przyjmowane są do 1 czerwca na stronie internetowej www.puszczarun.pl.

Ludzie:

Radosław Warzecha

Radosław Warzecha

Wójt gminy Babice od 2010 roku.