SPORTOWA NIEDZIELA. Młodzi Fablokowcy stanęli na podium

21.02.2016 15:00 | 0 komentarzy | 5 861 odsłon | Michał Koryczan, Marek Oratowski

Piłkarze Fabloku wznieśli w górę puchar za trzecie miejsce halowego turnieju młodzików Lokomotywa Cup. Unihokeistki PUKS Trzebinia przegrały z Podhalem Nowy Targ w ostatnim meczu eliminacyjnym do mistrzostw Polski juniorek starszych.

0
Prezes Fabloku Chrzanów Artur Filipski gratuluje Maksymilianowi Kosowskiemu, wybranemu najlepszym zawodnikiem z Chrzanowa fot. Marek Oratowski

PIŁKA NOŻNA HALOWA

Turniej Młodzików Lokomotywa Cup w Chrzanowie

W tym roku turniej miał wyjątkowo silną obsadę. Tym razem karty rozdawali przyjezdni. W finale spotkały się ekipy Unii Oświęcim i Karola Wadowice. Gracze Unii dwa razy wychodzili na prowadzenie, ale ich rywale za każdym razem odrabiali straty. W karnych wygrali zaś wadowiczanie 3-1. Duża w tym zasługa ich bramkarza Karola Kozieła, który został najlepszym golkiperem imprezy. Miano MVP turnieju przypadło Igorowi Lewandowskiemu z Unii. Pierwszy zespół Fabloku, który w fazie grupowej wywalczył aż siedem punktów (m.in. zremisował 1-1 z Unią), ostatecznie zagrał o trzecie miejsce. Gospodarze zdominowali rówieśników ze Szczakowianki Jaworzno, wygrywając 3-0. Jeden z Fablokowców Łukasz Zarzycki odebrał piłkę jako nagrodę dla najskuteczniejszego strzelca. Oprócz niego barw Fabloku I, trenowanego przez Łukasza Matusika, bronili: Maksymilian Kosowski, Dominik Ślebioda, Adam Filipski, Mateusz Sidełko, Tomasz Urbański, Kacper Urbańczyk, Antoni Rapka, Patryk Wójcik i Aleksander Brandys.
- Trzecie miejsce jest dobre biorąc po uwagę klasę rywali - skomentował prezes MKS Fablok Artur Filipski. W następną niedzielę w chrzanowskiej hali w turnieju Lokomotywa Cup będą rywalizować piłkarze z rocznika 2006.

Eliminacje do mistrzostw Polski juniorek starszych - grupa B

PUKS Trzebinia - Podhale Nowy Targ 2-3 (1-0, 0-2, 1-1)

1-0 Dominika Kołodziej (18), 1-1 Gabriela Pysz (34), 1-2 Monika Kowalczyk (36), 2-2 Ewelina Turek (55), 2-3 Monika Kowalczyk (58)

PUKS: Magdalena Michaliszyn - Dominika Kołodziej, Adrianna Biskup, Patrycja Gurgul, Katarzyna Zając, Małgorzata Gągolska, Maja Masztaler, Ewelina Turek, Aneta Szmyd, Natalia Pastusińska

Podhale: Wiktoria Tomczyk, Karolina Niemiec - Monika Kowalczyk, Ksenia Słowakiewicz, Natalia Jałoszyńska, Zuzanna Krzystyniak, Gabriela Pysz, Aleksandra Cebula, Ewelina Mamak, Dominika Buczek, Zuzanna Pudzisz, Karolina Majerczak, Anna Osmala

Po sobotnim zwycięstwie po dogrywce, tym razem trzebinianki musiały uznać wyższość zawodniczek z Nowego Targu. Tym samym to ekipa Podhala wygrała zmagania w eliminacyjnej grupie B.
Niedzielne starcie lepiej ułożyło się dla podopiecznych Pawła Raja. Dzięki trafieniu Dominiki Kołodziej prowadziły po pierwszej tercji. W drugiej partii nowotarżanki dwukrotnie wykorzystały grę w przewadze (Ewelina Turek ukarana została przez sędziów pięciominutowym wykluczeniem) i po 40 minutach meczu to one wygrywały 2-1.
W trzeciej części pojedynku miejscowe ruszyły do odrabiania strat. Swój cel osiągnęły w 55. minucie. Wiktorię Tomczyk pokonała Ewelina Turek.
Decydujące słowo należało jednak do unihokeistek Podhala. W 58. minucie grające w osłabieniu zawodniczki z Nowego Targu wyprowadziły zabójczą kontrę, zakończoną precyzyjnym strzałem Moniki Kowalczyk.

- Rozczarowanie jest na pewno. Liczyliśmy, że wygramy te dwa spotkania u siebie i będziemy mieć to pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Można powiedzieć, że zadecydowały szczegóły. Nie mogę odmówić dziewczynom ambicji i umiejętności. Grały dwa wyrównane zespoły. Można więc było się spodziewać, że mecze będą bardzo ciężkie - mówi Paweł Raj, szkoleniowiec PUKS.