Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Radcy prawni i adwokaci udzielą bezpłatnej pomocy

14.12.2015 18:29 | 1 komentarz | 5 276 odsłon | Marek Oratowski

Od stycznia 2016 roku uprawnieni mieszkańcy w każdej z gmin powiatu chrzanowskiego będą mogli skorzystać z darmowych usług prawnych. W poniedziałek przedstawiciele starostwa wyjaśnili zasady, na jakich będą świadczone.

1
Radcy prawni i adwokaci udzielą bezpłatnej pomocy
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego "Dogma" w Mikołowie Iwona Serbeńska przewiduje, że bezpłatne poradnictwo będzie się cieszyło dużym zainteresowaniem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bezpłatny prawnik zgodnie z ustawą przysługiwać ma podopiecznym ośrodków pomocy społecznej, osobom do 26. roku życia i powyżej 65 lat, kombatantom i weteranom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny oraz ofiarom klęsk żywiołowych. W całym kraju powstanie półtora tysiąca takich punktów. Pięć z nich zostanie uruchomionych w powiecie chrzanowskim.

- W Chrzanowie uprawnionych przyjmą radcy prawni, a w Trzebini adwokaci. W Alwerni, Babicach i Libiążu podmiot świadczący usługi wybraliśmy w drodze konkursu spośród organizacji zajmujących się taką działalnością. Wygrało Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego "Dogma" w Mikołowie - informuje Magdalena Stanisławska, dyrektor wydziału prezydialnego Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Prezes wybranej organizacji powiedziała nam, że zatrudnia ona 27 doświadczonych prawników.
- Doradzą i ukierunkują, a gdy będzie trzeba, pomogą zredagować pismo. Sądzą, że będzie duże zainteresowanie - usłyszeliśmy od Iwony Serbeńskiej.

W każdym punkcie ma przyjmować jedna osoba.

 

W tych miejscach od stycznia 2016 r. będzie można zasięgnąć bezpłatnej porady prawnika

- Urząd Miejski w Alwerni, ul. Gęsikowskiego 7, od poniedziałku do piątku od godz. 15 do 19

- Urząd Gminy Babice, ul. Krakowska 56, od poniedziałku do piątku od godz. 15 do 19

- Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10, od poniedziałku do piątku od godz. 15 do 19

- Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu, ul. Górnicza 11, we wtorki i czwartki od godz. 9 do 13 oraz poniedziałki, środy i piątki od godz. 14 do 18

- Urząd Miasta w Trzebini, ul. Piłsudskiego 14, od poniedziałku do piątku od godz. 15 do 19