Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Akcja Znicz. Ponad sto osób dostało mandaty

03.11.2015 12:01 | 0 komentarzy | 4 018 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik

Nadmierna prędkość, niestosowanie się do znaków drogowych, brak zapiętych pasów to główne przewinienia kierowców skontrolowanych przez chrzanowską policję w ostatnich dniach. Dokładnie za to samo funkcjonariusze karali w ubiegłym roku.

0
Akcja Znicz. Ponad sto osób dostało mandaty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wygląda na to, że część kierujących nie wyciąga żadnych wniosków i wciąż popełnia te same błędy. W tym roku policyjne działania trwały cztery dni, od piątku do poniedziałku włącznie. W tym czasie na drogach powiatu chrzanowskiego doszło do siedmiu kolizji i jednego wypadku drogowego, a ranna została jedna osoba. Dla porównania rok temu podczas trzech dni akcji „Znicz 2014" wydarzyło się tyle samo kolizji. W dwóch wypadkach drogowych ranne zostały dwie osoby. Funkcjonariusze zatrzymali też czterech nietrzeźwych kierujących. W tym roku było ich 10.

- Podczas tegorocznych działań policjanci przebadali trzeźwość 1248 kierowców. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku, gdy zbadano ich 500. Ujawniono 148 wykroczeń drogowych, a mandatami ukarano 113 kierujących. Najczęstsze przewinienia to nadmierna prędkość, niestosowanie się do znaków drogowych i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa - wyjaśnia Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

24 osoby zostały pouczone, a wobec 11 sprawy o wykroczenie skierowano do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali też za pokwitowaniem 12 dowodów rejestracyjnych i 5 praw jazdy.