SPORTOWA SOBOTA. Górnik pokonał Szczakowiankę

18.07.2015 13:57 | 0 komentarzy | 5 042 odsłon | Michał Koryczan

Libiążanie, dzięki skutecznej drugiej połowie, wygrali ze Szczakowianką. Porażki ze Skawą Wadowice doznał trzebiński MKS.

0
Piłkarze Górnika Libiąż w ataku na bramkę Szczakowianki Jaworzno

Sparingi

Górnik Libiąż - Szczakowianka Jaworzno 4-1 (1-1)
0-1 Paweł Sermak (27), 1-1 testowany 1 (33-karny), 2-1 Łukasz Wierzba (53), 3-1 Piotr Witoń (74), 4-1
Górnik: Grabowski - Wcisło, Madej, Kułaga, Szczurek, Wierzba, Ł. Jamróz, Gucik, Wójcik, Pawlak, testowany 1 oraz testowany 2, Ambroziak, Wilczak, Witoń, Patyk, Paleczny, Kita

W środę, w swoim pierwszym sparingu przed nowym sezonem, libiążanie ulegli aż 2-7 LKS Bobrek. W starciu ze śląskim czwartoligowcem Górnik, na boisku w Żarkach, zaprezentował się już o niebo lepiej.
Na początku spotkania obie ekipy stworzyły sobie po jednej klarownej okazji bramkowej. Po stronie Libiąża strzelał testowany napastnik, ale skuteczną interwencją popisał się Michał Kojdecki.
W odpowiedzi pojedynek sam na sam z Bartłomiejem Grabowskim przegrał Daniel Niedzielski, były snajper LKS Żarki.
W 27. minucie Szczakowianka objęła prowadzenie. Paweł Sermak przymierzył z czternastu metrów i piłka wylądowała w siatce.
Sześć minut później było już 1-1, gdy rzut karny wykorzystał testowany napastnik.
Tuż przed przerwą swoją drugą bramkę mógł zdobyć Paweł Sermak. Po jego próbie lobu golkipera, futbolówka trafiła jednak tylko w poprzeczkę.
Druga odsłona, a szczególnie jej pierwszy kwadrans, to już przewaga Górnika. W 53. minucie po efektownej, indywidualnej akcji Łukasz Wierzba pokonał Macieja Budkę. Gdyby nie były golkiper m.in. MKS Trzebinia-Siersza, Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, GKS Tychy i Rozwoju Katowice, po godzinie gry rywale prowadzili by znacznie wyżej. Trzebinianin poradził sobie jednak z uderzeniami Piotra Witonia (w najbliższych dniach powinno się rozstrzygnąć, czy zagra w Libiążu), Marcina Ambroziaka i Damiana Patyka.
W 74. minucie Maciej Budka musiał jednak po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Gola zdobył Piotr Witoń. Napastnik grający poprzednio w trzebińskim MKS minął golkipera i wpakował futbolówkę do pustej bramki.
W wynik na 4-1 dla Górnika ustalił w 77. minucie Artur Paleczny, występujący ostatnio w Unii Oświęcim.
Szczakowianka mogła zniwelować część strat, ale między słupkami bardzo dobrze spisywał się testowany bramkarz.

- Miałem dzisiaj sporo pracy. Dopiero zaczęliśmy przygotowania. Trochę brakło nam sił. Graliśmy praktycznie gołą jedenastką. Libiąż, jak było widać ma dość szeroką kadrę, i przez to nas zmiażdżył w drugiej połowie. Przed przerwą, dopóki mieliśmy siły, to jeszcze dobrze to wyglądało. Rywale zagrali dobrze. Szybcy napastnicy fajnie wychodzili do prostopadłych piłek - mówi Maciej Budka, bramkarz Szczakowianki.

Skawa Wadowice - MKS Trzebinia-Siersza 3-1 (2-1)
Gol dla MKS: Bartłomiej Jagła (15)
Trzebinia: K. Pająk (46. D. Doległo) - Sawczuk, Ołownia (46. Martyniak), Górka, Domurat (46. Sz. Kurek), Majcherczyk, D. Dudek (46. J. Pająk), Jagła (65. Cząstka), Giermek (80. Domurat), Kaiser (46. Piskorz), Kowalik (65. Raźniak)

Zatorzanka Zator - Arka Babice 5-3 (0-2)
Gole dla Arki: Łukasz Grabowskie dwie, Marcin Głogowski

Górnik Brzeszcze - LKS Żarki 2-3
Gole dla Żarek: Kamil Jesionowski, Bartłomiej Kurzak, Łukasz Paluch

Stal Chełm Śląski - Zagórzanka Zagórze 1-4