Nie masz konta? Zarejestruj się

Kwaczała

Co mają kijki do Starego Dworzyska

01.05.2015 18:49 | 0 komentarzy | 3 983 odsłony | Ewa Solak

Prawie sto osób przyszło na Stare Dworzysko w Kwaczale na trzeci powiatowy zlot miłośników nordic walking. Przekonują, że to rozrywka tania, zdrowa i wyjątkowo sprzyjająca integracji.

0
Co mają kijki do Starego Dworzyska
Uczestnicy zlotu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Dotarli do nas ludzie z Chrzanowa, Libiąża, Alwerni, Regulic, no i z naszej miejscowości. Pomysł zrodził się kilka lat temu, gdy zauważyliśmy, że nordic walking staje się coraz bardziej popularny. Doszliśmy do wniosku, że wspólne chodzenie i spotkania grup z okolicy mogą sprawić dużo frajdy. Koordynatorem jest Maria Piekarz czuwająca nad naszą 20-osobową grupą  - mówi Henryk Kędziora ze Stowarzyszenia Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały, będącego organizatorem imprezy.

- Nordic walking to rozrywka, ale także ćwiczenie. Polecam dla zdrowia - mówi Paweł Salawa, instruktor z Libiąskiego Centrum Kultury.

- To nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim nawiązywanie nowych kontaktów, poznawanie okolicy. Praktycznie co tydzień organizujemy sobie takie spacery. Prowodyrem jest Urszula Liszka - mówi Stanisława Gołębiowska z Chrzanowa, reprezentująca grupę działającą przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Uczestnicy zlotu na Starym Dworzysku mieli okazję posilić się kiełbaskami z grilla i razem pobiesiadować.