Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Trzebinianki zostały mistrzyniami Polski

26.04.2015 13:08 | 1 komentarz | 5 100 odsłon | Michał Koryczan

Unihokeistki PUKS Trzebinia po raz pierwszy w historii zdobyły złoty medal mistrzostw kraju juniorek starszych.

1
Trzebinianki zostały mistrzyniami Polski
Zawodniczki PUKS Trzebinia wywlaczyły mistrzostwo Polski juniorek starszych w unihokeju. Fot. Marek Oratowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszych dwóch pojedynkach trzydniowego turnieju rozgrywanego w Gdańsku, trzebinianki pokonały 5-3 broniące tytuły zawodniczki Jedynki Trzebiatów oraz 4-1 Energę Gdańsk.

W swoim ostatnim, niedzielnym spotkaniu z Podhalem podopiecznym Pawła Raja, do wywalczenia upragnionego złota wystarczał remis w podstawowym czasie gry. I właśnie taki rezultat widniał na tablicy świetlnej po trzech tercjach. W dogrywce żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. W serii rzutów karnych swoją wyższość w całym turnieju potwierdziły zawodniczki PUKS, zwyciężając 2-0.

W ten sposób wywalczyły pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski w tej najbardziej prestiżowej wśród młodzieżowych kategorii wiekowych.

- Euforia jest bardzo duża. Zwyciężyliśmy całkowicie zasłużenie. Mimo że zabrakło czterech zawodniczek, które dopadła grypa. Ten triumf to efekt wielu lat ciężkiej pracy i mnóstwa wyrzeczeń ze strony dziewcząt - mówi Paweł Raj, prezes i trener PUKS Trzebinia.

Cegiełkę do sukcesu dołożył również „Przełom". To właśnie w ufundowanych przez niego strojach trzebinianki wystąpiły w dwóch z trzech spotkań turnieju finałowego.

Skład PUKS: Justyna Trębacz - Klaudia Rozmus, Karolina Rozmus, Anita Jeleńska, Katarzyna Pabis, Dominika Kołodziej, Adrianna Biskup, Patrycja Gurgul, Katarzyna Zając, Małgorzata Gągolska, Maja Masztaler, Ewelina Turek, Magdalena Michaliszyn, Aneta Szmyd, Natalia Pastusińska, Patrycja Ludwiczak