Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Burmistrz do radnych: życzę wam Boga w sercu

24.03.2015 22:50 | 51 komentarzy | 11 397 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Po dwutygodniowej przerwie we wtorek Rada Miejska Chrzanowa wznowiła obrady. Burmistrz praktycznie w ogóle nie odniósł się do apelu radnych o honorową rezygnację ze stanowiska. Wygląda na to, że sam nie ustąpi.

51
Burmistrz do radnych: życzę wam Boga w sercu
Na wtorkowej sesji Marek N. wyraźnie dał do zrozumienia, że nie ustąpi ze stanowiska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Chrzanowa liczyli na to, że Marek N., który skompromitował się kierując samochodem w stanie nietrzeźwości, przemyśli sprawę i dobrowolnie odejdzie z urzędu. Z jego wypowiedzi na wtorkowej sesji jasno wynika jednak, że nie ma takiego zamiaru.

- Chciałem podziękować za ten dwutygodniowy okres wypoczynku. Wracamy z uśmiechem na twarzy, pełni energii. Szczególnie wdzięczni są mieszkańcy Chrzanowa. Obiecali osobiście podziękować - stwierdził burmistrz, po czym zaprosił radnych do... współpracy dla dobra gminy i mieszkańców. Przyznał też, że w kwestii wydarzenia z nocy z 21 na 22 lutego podtrzymuje oświadczenie wydane na początku marca.

- Do czasu zakończenia postępowania, bez względu na to, jak się ono zakończy postanowiłem, że jeżeli moje wynagrodzenie będzie w dotychczasowej wysokości, to z własnej, nieprzymuszonej woli będę raz w miesiącu wpłacał tysiąc złotych na wybrany cel społeczny - zadeklarował burmistrz.

Kluczowe są tu słowa  "w dotychczasowej wysokości". Kilka dni przed wznowieniem obrad pojawiły się plotki, że PO, która ma większość w radzie, będzie chciała obniżyć mu wynagrodzenie.  Projekt uchwały w tej sprawie nie został jednak zgłoszony. Obrady przebiegały zgodnie z planem.

Na ich zakończenie szef gminy jeszcze raz przemówił do zebranych:

- Korzystając, że nadchodzą najważniejsze w roku święta, ja wam kochani życzę, żeby były niezapomniane, żeby ta Wielkanoc była w naszych sercach, żebyśmy się trochę zatrzymali nad tym, co robimy, co mówimy, co myślimy. Trochę refleksji. Ponieważ to są też religijne najważniejsze święta chrześcijańskie, to ja wam kochani życzę przede wszystkim Boga w sercu.