Nie masz konta? Zarejestruj się

Porady

Piękne włosy wiosną

02.03.2011 13:19 | 1 komentarz | 11 809 odsłon | red
URODA. Przetłuszczone lub naelektryzowane od czapek, matowe i osłabione. Często właśnie tak wyglądają nasze włosy zimą. Warto o nie zadbać, aby móc się nimi chwalić na wiosnę.
1
Piękne włosy wiosną
Joanna Filipiak ścina włosy Joannie Bożek z Krzeszowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

URODA. Przetłuszczone lub naelektryzowane od czapek, matowe i osłabione. Często właśnie tak wyglądają nasze włosy zimą. Warto o nie zadbać, aby móc się nimi chwalić na wiosnę.

Nie służy im ani wiatr, targający kosmyki we wszystkie strony, ani też nadmierne przegrzewanie. Często są to przyczyny pojawienia się łupieżu, swędzenia głowy czy łamliwości włosów.

Dlatego ogromnie ważna jest codzienna pielęgnacja, odpowiednia do rodzaju skóry. W zakładach popularnością cieszą się zabiegi w saunie fryzjerskiej. Intensywnie nawilżają i wzmacniają włosy. Ale można się wspomóc domowymi kuracjami, pamiętając o systematycznym nakładaniu odżywek czy maseczek na głowę. Wybierając je pamiętajmy, aby sprawdzić, czy zawierają witaminy A i E oraz keratynę i wyciągi roślinne.

Nie bez znaczenia jest dieta. To, co jemy, ma wpływ na wygląd zarówno włosów, skóry jak i paznokci. Chcąc poprawić ich formę warto zadbać o to, aby w codziennym pożywieniu znalazły się produkty bogate w witaminy. A najprościej zrobić to, jedząc dużo warzyw i owoców.

Kiedy włosy są w odpowiedniej kondycji, można eksperymentować z fryzurami. Inaczej żadna nie będzie wyglądać dobrze.

Przeglądanie katalogów może nam w tym pomóc, ale...
- Nie do każdej twarzy pasuje wybrana fryzura. To, co na zdjęciu wygląda ślicznie, na głowie panny młodej wcale tak wyglądać nie musi - przekonuje Joanna Filipiak z Krzeszowic.

Liczy się przede wszystkim podkreślenie naturalnej urody. Kształt twarzy i owal głowy mają tutaj największe znaczenie.
Do twarzy owalnej każda fryzura będzie świetnie pasować. Jeśli natomiast mamy okrągłą, nie powinniśmy nosić krótkich grzywek. Za to sprawdzą się grzywki dłuższe, cieniowane i opadające na bok. Osobom o twarzach w kształcie kwadratu polecamy podobne rozwiązania z mocno wycieniowanymi fryzurami. Trójkątna buzia ładnie wygląda z prostą, opadająca na czoło grzywką i włosami sięgającymi linii brody.

Wśród kolorów nadal prym wiodą rudości, ale już nie te ciemne, a jaśniejsze. Odchodzi się od brązów na rzecz blondów. Kolor musi jednak współgrać z naszą urodą i karnacją.

Fryzury męskie cechuje coraz większa naturalność. Do lamusa odchodzą irokezy. Pamiętajmy jednak, że strzyżenie maszynką na jedną, kilkumilimetrową długość nie jest najlepszym rozwiązaniem. Proste fryzury dopasowane do kształtu głowy sprawdzą się najlepiej. Najważniejsze, żeby włosy były czyste i zadbane.
(E)

Przełom nr 8 (978) 23.2.2011