Dulowa gromi Mętków

25.10.2009 17:15 | 19 komentarzy | 3 267 odsłony | red
W niedzielnym meczu B-klasy, piłkarze UKS Dulowa pokonali na własnym boisku Koronę Mętków 10-1. Cztery gole dla gospodarzy zdobył Krzysztof Mirek.
19
Napastnik Dulowej Krzysztof Mirek (na pierwszym planie) zdobył w meczu z Mętkowem cztery gole

W niedzielnym meczu B-klasy, piłkarze UKS Dulowa pokonali na własnym boisku Koronę Mętków 10-1. Cztery gole dla gospodarzy zdobył Krzysztof Mirek.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Dulowej. Już w 2. minucie w polu karnym faulowany był K. Mirek i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola zamienił Jarosław Burdzy. Dwie minuty później było 2-0 dla podopiecznych Tomasza Witkowskiego. Sytuację sam na sam wykorzystał K. Mirek. W 8. minucie z dystansu uderzył Paweł Nowakowski i piłka po raz trzeci znalazła się w bramce Korony.

Dziesięć minut później kontrę wyprowadzili goście. Po strzale jednego z pomocników futbolówka odbiła się od słupka. Dopadł do niej jednak Marcin Kasperczyk i bez problemów skierował ją do siatki.

W 24. minucie kolejne uderzenie z dystansu Nowakowskiego przyniosło efekt bramkowy i do przerwy Dulowa prowadziła 4-1.

Po przerwie gospodarze nie zwalniali tempa. W 51. minucie Tomasz Kozak wyłożył piłkę K. Mirkowi i ten z łatwością pokonał Pawła Lelito.
Chwilę później golkiper Korony sfaulował szarżującego na bramkę Kozaka i arbiter podyktował drugą w tym meczu jedenastkę. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Tomasz Klimczak.

Nie minęło pięć minut a kibice Dulowej cieszyli się z siódmego gola dla swojej drużyny, tym razem autorstwa Piotra Rejdycha. W 70. minucie ten sam zawodnik trafił po raz drugi, finalizując akcję ładnym wolejem. Minutę później po rajdzie Nowakowskiego trzecią swoją bramkę dobył K. Mirek. Kwadrans przed końcem pojedynku najskuteczniejszy piłkarz Dulowej ustalił wynik spotkania na 10-1 dla UKS-u.