Mazela dał zwycięstwo Alwerni

28.03.2010 09:40 | 8 komentarzy | 3 580 odsłony | red
Piłkarze trzecioligowego MKS-u Alwernia pokonali w arcyważnym meczu Naprzód Jędrzejów 1-0. Zwycięskiego gola zdobył debiutujący w barwach gospodarzy Józef Mazela.
8
Józef Mazela (na pierwszym planie) celnym trafieniem zapewnił Alwerni trzy punkty.

W pierwszych dwudziestu minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Pierwsi świetną okazję stworzyli goście. W 21. minucie Tomasz Iwański znalazł się przed bramkarzem Alwerni, ale fatalnie przestrzelił.

Podopieczni Marcina Gędłka najlepszą sytuację mieli w 40. minucie. Artur Rusin wrzucił piłkę na głowę Mazeli, ale ten chybił.

Po przerwie pierwszy zaatakował Naprzód. W 48. minucie strzał Macieja Góreckiego z wolnego ładnie obronił Piotr Chuderski.

W 55. minucie kibice Alwerni mogli unieść ręce z radości. Tadeusz Sabura przedarł się prawym skrzydłem, dośrodkował do Mazeli, a ten uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Gospodarze mogli podwyższyć wynik spotkania, ale Paweł Jajko i Mazela zmarnowali wyborne okazje. Rywale byli bliscy wyrównania na kilka minut przed końcem, kiedy po rogu piłka przeszła wzdłuż linii bramkowej.