Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

22.10.2010 13:16 | 0 komentarzy | 2 703 odsłony | red
W meczu na szczycie piątej ligi trzebiński MKS podejmie Orła Piaski Wielkie. W okręgówce Żarki zmierzą się na boisku w Zagórzu z Kalwarianką. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na leczenie bramkarza Zagórzanki Marcina Zielezińskiego.
0
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
Piłkarze LKS-u Żarki zagrają w Zagórzu z Kalwarianką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W meczu na szczycie piątej ligi trzebiński MKS podejmie Orła Piaski Wielkie. W okręgówce Żarki zmierzą się na boisku w Zagórzu z Kalwarianką. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na leczenie bramkarza Zagórzanki Marcina Zielezińskiego.

PIŁKA NOŻNA

IV liga
MKS Alwernia - LKS Mogilany (sobota, godz. 14)
Podopieczni Marcina Spuły wciąż plasują się na ostatniej, szesnastej pozycji w tabeli. W minionym tygodniu przegrali z Lubaniem Maniowy 0-4. Nawet trener przyznał, że był to najniższy wymiar kary dla jego zespołu. Teraz przed MKS-em starcie z zajmującymi czternaste miejsce Mogilanami.
- To pierwsze z dwóch arcyważnych meczów. Jeśli ich nie wygramy, to spadniemy na samo dno - mówi Marcin Spuła.
W sobotę nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Jasieczki. Do składu wraca pauzujący ostatnio za kartki Sawczuk.

V liga
MKS Trzebinia-Siersza - Orzeł Piaski Wielkie (sobota, godz. 14.30)
Wicelider z Trzebini przegrał sensacyjnie w ostatniej kolejce z przedostatnią w tabeli Skawą Wadowice.
- Szkoda tego spotkania, bo mogliśmy złapać psychicznego oddechu. Dostaliśmy pstryczek w nos. Liczę, że obudzi on zawodników – mówi Marcin Kasprzyk, szkoleniowiec MKS-u Trzebinia-Siersza.
Sobotni rywal jego zespołu, lider z Piasków Wielkich również poniósł porażkę przed tygodniem przegrywając u siebie z Bronowianką Kraków.
W spotkaniu Trzebini z Orłem emocji nie powinno zabraknąć. Czy MKS obejmie przodownictwo w V lidze przekonamy się w sobotę po południu.

VI liga
LKS Żarki - Kalwarianka (mecz w Zagórzu, niedziela, godz. 15)
Piłkarze Żarek mecz ligowy z Kalwarianką, zagrają wyjątkowo w Zagórzu. Wpływy z biletów zostaną przeznaczone na leczenie bramkarza Zagórzanki Marcina Zielezińskiego.
- Głównym inicjatorem jest nasz zawodnik Jarosław Sandecki, którzy w przeszłości grał z Marcinem Zielezińskim w Fabloku Chrzanów. Wiadomo, że rywalizujemy ze sobą, ale tylko na boisku. Sytuacja jest wyjątkowa. Trzeba pomóc w nieszczęściu. Jestem przekonany, że klub z Zagórza postąpiłby podobnie. Zawodnicy oby zespołów znają się doskonale. Walczą na boisku, ale poza nim są kolegami - mówi Zdzisław Bębenek, prezes LKS-u Żarki.

Pozostałe mecze: KP Chrzanów - Jubilat Izdebnik, Zagórzanka Zagórze - LKS Skidziń (oba: sobota, godz. 15).

Klasa A
Regulice-Balin II (sobota, godz. 14), Kwaczała-Młoszowa, Płaza-Lgota, Okleśna-Kamień, Gromiec-Zalas (wszystkie sobota, godz. 14.30), Kościelec-Myślachowice, Babice-Wolanka (niedziela, godz. 14.30)

Klasa B
ZWM Wodna-Pogorzanka (sobota, godz. 14), Sanka-Tenczynek (niedziela, godz. 13), Brodła-Bolęcin (w Okleśnej), Alwernia II- Dulowa, Mętków-Rusocice, Jankowice-Siersza (wszystkie: niedziela, godz. 14.30)

Klasa C
Korona Trzebinia-PUKS Trzebinia, Luszowice-Górzanka (oba: sobota, godz. 14.30), Zagórze II-Wolanka II (niedziela, godz. 10.30)

FUTSAL

Chrzanowska Liga Futsalu
1 kolejka - wszystkie mecze w niedzielę w hali sportowej MOKSiR w Chrzanowie: godz. 15.30 Korona Futsal Team-UKS II LO, godz. 16.30 Solidex Chełmek-Północ Chrzanów, godz. 17.30 Protector-Instalbud, godz. 18.30 Wygiełzów-Antalya, godz. 19.30 Świetlica Plus Trzebinia-KS Orły Chrzanów, godz. 20.30 ADI-Megalo
Rozgrywki prowadzone przez SChLF cieszą się sporą popularnością. W tym sezonie na starcie staną dwie nowe ekipy: Korona Futsal Team oraz Świetlica Plus Trzebinia. Mistrzowskiego tytułu będzie bronić Północ. Zdetronizować mistrza będzie starał się z pewnością przede wszystkim Protector.

PIŁKA RĘCZNA

I liga mężczyzn:
MTS Chrzanów - Grunwald Ruda Śląska (sobota, godz. 18)
W dotychczasowych pięciu kolejkach chrzanowianie ponieśli same porażki i z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę. Najbliższy rywal z sześcioma „oczkami” jest szósty. Szczypiorniści Grunwaldu wydają się faworytami sobotniego pojedynku. Kibice liczą jednak, że MTS rozpocznie wreszcie marsz w górę tabeli. Najwyższa pora.

SIATKÓWKA

III liga kobiet:
PMOS Chrzanów - Ekstrim Gorlice (sobota, godz. 16)

III liga mężczyzn:
Maraton Krzeszowice - MOSiR Bukowno (sobota, godz. 17)