CHRZANÓW. ChLF – Skuteczna pogoń Antalyi

16.11.2010 11:43 | 0 komentarzy | 3 999 odsłony | red
Pierwsze punkty w sezonie straciła Północ, która zremisowała z Wygiełzowem. Dzięki temu samodzielnym liderem zostało Megalo, który 5-0 pokonało UKS II LO. Nieoczekiwanie punkty z Antalyą stracił faworyzowany Protector.
0
Zawodnicy Wygiełzowa na czasie omawiają kolejne akcje podczas meczu z Północą

Korona Futsal Team – Świetlica Plus Trzebinia 4-5
Sebastian Tekielak 3, Mateusz Lizończyk – Konrad Macuda 4, Krzysztof Brzóska
W pierwszym spotkaniu zmierzyli się dwaj nowicjusze, którzy do tej pory nie zdobyli jeszcze punktów. Prowadzenie dość nieoczekiwanie uzyskała Korona, która dotychczasowe mecze przegrywała bardzo wyraźnie. W 9. min do siatki trafił nowy nabytek Sebastian Tekielak, który Brożka pokonał również trzy minuty później. Jeszcze przed przerwą Świetlica Plus zdołała jednak doprowadzić do remisu, a dwie bramki zdobył Konrad Macuda. W drugiej połowie K. Macuda wyprowadził zespół na prowadzenie, ale na 3-3 trafił M. Lizończyk. W 38. min Korona już prowadziła, a swoją trzecią bramkę zdobył Tekielak. Skutecznie odpowiedział jednak K. Macuda, który pokonał bramkarza rywala po raz czwarty, a zwycięstwo Świetlicy Plus w ostatnich sekundach zapewnił Brzóska.

UKS II LO – Megalo 0-5
Jakub Horawa 2, Bartosz Nowak, Aleksander Wierzba, Mateusz Wierzba
UKS wystąpił bez zawodników grających na co dzień w Regionalnej Lidze Futsalu co zdecydowanie osłabiło siłę zespołu szczególnie w ofensywie. Od początku przeważało więc Megalo, ale Fijołek świetnie interweniował po strzałach M. Wierzby, Gucika czy Nowaka. W końcu do siatki precyzyjnym strzałem z dziewięciu metrów trafił Horawa, a wynik w podobny sposób podwyższył M. Wierzba. Pod koniec pierwszej połowy najlepszą okazję dla UKS-u zmarnował Wideł, a w Megalo w słupek trafił. Ł. Wierzba. W drugiej odsłonie długo nic się nie działo po bramkami obu drużyn. W końcu po wolnym Skrzypińskiego interweniował Domurat. Dało to sygnał Megalo do podwyższenia wyniku co uczynił w 35. min Horawa. W 38. min strzelał A. Wierzba, a po interwencji bramkarza piłkę do siatki skierował Nowak. Wynik na 5-0 ustalił już sam A. Wierzba wykorzystując podanie od Gregorczyka.

KS Orły – Instalbud 2-4
Karol Domurat, Łukasz Grzywa – Paweł Burbeło, Kamil Wojdyła, Grzegorz Wicher, Dawid Biłka
Prowadzenie Orłom dał pięknym strzałem z półobrotu Karol Domurat. Do remisu w 11. min doprowadził Biłka strzałem przy dalszym słupku, a tuz przed przerwą Instalbud już prowadził po tym, jak przedłużony rzut karny skutecznie wykorzystał Burbeło. W drugiej połowie Instalbud nieoczekiwanie nadal stwarzał groźne sytuacje. Obok bramki piłkę posłał Burbeło, a Wicher trafił w słupek.. W 28. min skuteczny był jednak Wojdyła, a kolejną bramkę zdobył Wicher i Instalbud prowadził już 4-1. W odpowiedzi dla Orłów bramkę zdobył Łukasz Grzywa, ale to było wszystko, na co było stać tego dnia zespół prowadzony przez Jarosława Kurczaba.

Północ – Wygiełzów 3-3
Paweł Łukasik 3 – Łukasz Grabowski, Dawid Adamczyk, Paweł Wierzbic
Najciekawiej zapowiadający się mecz kolejki nie zawiódł. Pierwsi od groźnego strzału rozpoczęli gracze Wygiełzowa. Z próbą Dawida Adamczyka poradził sobie jednak Gielarowski. Skuteczny był za to w 14. min Łukasz Grabowski, który umieścił piłkę pod poprzeczką. Dwie minuty później bramkarz Północy musiał interweniować po uderzeniu Kamila Adamczyka. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Łukasik, który trafił z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką. W ciągu dwóch minut drugiej połowy Łukasik najpierw wykorzystał sytuację sam na sam, a po chwili po rozegraniu rzutu rożnego skierował piłkę w samo okienko. W 25. min Wygiełzów złapał kontakt po dwójkowej akcji braci Adamczyków. W 37. min Gielarowski odbił piłkę, a skuteczną dobitką popisał się Wierzbic i zespoły podzieliły się punktami.

Antalya – Protector 8-5
Michał Kaiser 2, Wojciech Kłosowski 2, Adrian Głownia, Wojciech Jedynak, Rafał Pacwa, Jakub Korba – Artur Oczkowski 2, Grzegorz Hajnos, Mateusz Marszałek, Piotr Walas
Antalya szybko objęła prowadzenie z Protectorem, ale doświadczony rywal szybko odpowiedział i prowadził 2-1. Ponownie był jednak remis kiedy po strzale z dystansu Kaisera piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki. Protector nadal atakował, co poskutkowało strzelonymi m.in. przez Oczkowskiego bramkami i było 5-2. Antalya jednak walczyła do końca i na dwie minuty przed końcem doprowadziła do remisu po pięć. Kiedy Protector stracił szóstą bramkę wycofał bramkarza co skończyło się stratą kolejnych goli, a wynik na 8-5 strzałem do pustej bramki ustalił Kłosowski. Okazało się więc, że prowadzenie trzema golami nic nie daje i warto walczyć do końca o pozytywny rezultat.

ADI – Solidex Chełmek 5-7
Grzegorz Krzysiak 2, Piotr Jawień, Tomasz Pałka, Artur Noworyta – Ariel Milewski 2, Daniel Rogaczewski 2, Piotr Wartała 2, Krystian Żurek
Solidex po jedenastu minutach prowadził już cztery do zera i wydawało się, że spokojnie dowiezie zwycięstwo do ostatniej minuty. Przed przerwą bramki dla ADI zdobyli jednak Pałka, Jawień i w końcu Krzysiak. W drugiej połowie Krzysiak zdobył kolejną bramkę i było po cztery, a ADI prowadzenie objęło w 28. minucie po tym jak do siatki mimo faulu piłkę skierował Noworyta. W ostatnich dziesięciu minutach role jednak znowu się odwróciły i to Solidex strzelał gole. Do remisu doprowadził Żuraw, a na 6-5 trafił z rzutu wolnego Milewski. Wynik ustalił natomiast Wartała i Solidex wygrał 7-5.

Najlepsza piątka kolejki: Andrzej Fijołek (UKS II LO), Paweł Łukasik (Północ), Konrad Macuda (Świetlica Plus Trzebinia), Michał Kaiser (Antalya), Jakub Horawa (Megalo)