PIŁKA NOŻNA. Minimalne wygrane Dulowej i Lgoty

22.04.2011 21:53 | 0 komentarzy | 4 498 odsłony | red
W piątkowych meczach piłkarskich UKS Dulowa pokonał na wyjeździe Tęczę Tenczynek, a Korona Lgota ograła u siebie Victorię Zalas.
0
Napastnik Dulowej Krzysztof Mirek (z prawej) celnym trafieniem dał wygraną swojej drużynie w meczu z Tenczynkiem

Klasa A
Korona Lgota - Victoria Zalas 1-0
W spotkaniu Korony z Victorią sytuacji podbramkowych nie brakowało. Minimalnie lepsi okazali się gospodarze.
Miejscowi raz po raz ostrzeliwali bramkę rywali. Ale tylko raz zdołali skutecznie zwieńczyć akcję zaczepną. Po 30 minutach gry do siatki trafił Szymon Lasoń. Swoje okazje miał także Zalas. Przy stanie 0-0 mógł trafić grający trener Piotr Jawień. Potem szansę miał także Marcin Bartnik.
Przyjezdni kończyli mecz w osłabieniu, bo na kilka minut przed końcem za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Milewicz.
- Chcieliśmy grać w piłkę, ale wygrał futbol schematyczny. U nas z kolei zabrakło wykończenia - podsumowuje Piotr Jawień.

Klasa B
Tęcza Tenczynek - UKS Dulowa 0-1
Pierwsi poważnie bramce rywali zagrozili gospodarze. W 13. minucie po akcji Marcina Mędreckiego w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Funek, ale Adrian Bednarczyk bardzo ładnie obronił jego strzał z kilku metrów. W 35. minucie gola mogła zdobyć Dulowa. Po podaniu Krzysztofa Mirka na bramkę ruszył Mateusz Wilk, jednak nie zdołał pokonać Łukasza Mędreckiego.
Dziesięć minut po przerwie ładną akcją lewym skrzydłem popisał się Rafał Warkoczyński. Pomocnik gości zacentrował na głowę Pawła Mencela, ale ten uderzył zbyt lekko i golkiper Tęczy złapał futbolówkę.
W 70. minucie po raz kolejny ze znakomitej strony pokazał się bramkarz Dulowej. Po błędzie defensywy, Krzysztof Czak strzelił z piątego metra, jednak Bednarczyk kapitalnie obronił.
Na dziesięć minut przed końcem padło rozstrzygnięcie. Tomasz Witkowski dośrodkował z prawej strony, a Krzysztof Mirek celną główką posłał piłkę do siatki, zapewniając swojej ekipie komplet punktów.
- Cała drużyna sprawiła mi wspaniały prezent urodzinowy. Szkoda tylko, że nie udało mi się zdobyć gola. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy - mówi zawodnik Dulowej Paweł Mencel.