Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Można jeździć po drogach w strefie

06.08.2013 16:12 | 2 komentarze | 4 518 odsłony | red
Od wtorku można korzystać z dróg wybudowanych w strefie aktywności gospodarczej. Ponieważ trwa remont ul. Krakowskiej i Kościuszki to dobra informacja dla kierowców
2
TRZEBINIA. Można jeździć po drogach w strefie
Od wtorku można korzystać z dróg na terenie trzebińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, w tym z przedłużenia ul. Ochronkowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od wtorku można korzystać z dróg wybudowanych w strefie aktywności gospodarczej. Ponieważ trwa remont ul. Krakowskiej i Kościuszki to dobra informacja dla kierowców.

W ramach budowy SAG na obszarze dawnych zakładów metalurgicznych, tłuszczowych i gumowni powstało blisko 1,2 km nowych dróg, a prawie drugie tyle zostało zmodernizowanych. Od wtorku można z nich korzystać. Zgodę na to wydał Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Chrzanowie.

- Około południa wykonawca dostarczył nam potwierdzające to dokumenty – informuje Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.

Od poniedziałku trwa remont ul. Kościuszki i Krakowskiej w Trzebini. Oddane do użytku przedłużenie ul. Ochronkowej pozwoli kierowcom ominąć duży fragment modernizowanej trasy. Umożliwi także dojazd w pobliże sklepu Biedronka, jednak w tym miejscu trzeba się jeszcze liczyć z drobnymi utrudnieniami.

- Trwa tam asfaltowanie, ale dzisiaj zostanie zakończone – zapewnia burmistrz. Jak mówi, termin rozpoczęcia prac na drodze krajowej nr 79 nie jest przypadkowy. W zeszłym roku gmina ustaliła z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, że roboty zaczną się, gdy skończy się budowa nowych tras w trzebińskiej strefie.

(ko)