Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

ZAGÓRZE. Delegaci wybierali, prezes odznaczał (ZDJĘCIA)

24.05.2014 11:30 | 4 komentarze | 5 749 odsłon | red
Działacze wybrali w piątek dwie nowe osoby do zarządu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów. Medale „Mecenas Futbolu Małopolskiego” trafiły do czterech samorządowców.
4
ZAGÓRZE. Delegaci wybierali, prezes odznaczał (ZDJĘCIA)
Głosuje Jacek Augustynek, prezes MKS Trzebinia-Siersza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Działacze wybrali w piątek dwie nowe osoby do zarządu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów. Medale „Mecenas Futbolu Małopolskiego” trafiły do czterech samorządowców.

Spośród 46 delegatów na walne zebranie PPN Chrzanów do ośrodka sportowego w Zagórzu przyjechało 30 działaczy klubów piłkarskich zrzeszonych w podokręgu.
W związku z rezygnacją z członkostwa w zarządzie Michała Chwaja oraz odwołaniem Wojciecha Kulińskiego, delegaci wybrali ich następców.

Kandydatów było trzech: Henryk Woszczyna (sołtys Zalasu i działacz tamtejszej Victorii), Andrzej Pactwa (działacz Nadwiślanina Gromiec) i Rafał Zieliński (prezes Promyka Bolęcin). Najwięcej głosów dostali dwaj pierwsi i tym samym uzupełnili skład zarządu PPN Chrzanów.

Podczas walnego zebrania z rąk Ryszarda Niemca, prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, medale „Mecenas Futbolu Małopolskiego” otrzymali starosta chrzanowski Adam Potocki, burmistrz Alwerni Jan Rychlik, wójt Babic Radosław Warzecha i burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski.

- Czasami dopadają mnie takie senne majaki. Wciąż mi w nich wychodzi, że kiedyś w Chrzanowie będzie klub piłkarski nawiązujący do tradycji Fabloku – zwracał się do burmistrza Kosowskiego Ryszard Niemiec.

W sprawozdaniu podsumowującym minione dwa lata prezes PPN Chrzanów Józef Cichoń jako jeden z największych pozytywów wskazał wzrost liczby drużyn młodzieżowych.
- W tym sezonie do rozgrywek zgłoszonych jest 60 zespołów. To o dziewięć ekip więcej niż w sezonie poprzednim – zaznacza Cichoń.

Minusem jest z kolei niedostosowanie infrastruktury sportowej na niektórych obiektach do wymogów licencyjnych.
- Są problemy i pewne rzeczy są naciągane. Nie możemy podcinać skrzydeł klubom i ludziom zaangażowanym w ich działalność. Staramy się im pomóc w miarę możliwości – mówi Cichoń.

(MK)