Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

MUZYKA. Bongo Jerusalem śpiewa o burmistrzu i nie tylko

31.08.2013 20:11 | 6 komentarzy | 7 549 odsłon | red
1 września ma trafić do sprzedaży długo oczekiwana pierwsza długogrająca płyta rodzimej formacji Bongo Jerusalem. Piosenka o burmistrzu jest dość odważna.
6
MUZYKA. Bongo Jerusalem śpiewa o burmistrzu i nie  tylko
Zespół Bongo Jerusalem w składzie: Marek Sajnóg, Rafał Kossakowski, Robert Malczyk (na dole), Marcin Buch i Jakub Motyka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1 września ma trafić do sprzedaży długo oczekiwana pierwsza długogrająca płyta rodzimej formacji Bongo Jerusalem. Piosenka o burmistrzu jest dość odważna.

Wydawnictwo w digipacku, zatytułowane „Z tej larwy motyla nie będzie”, zawiera 12 kompozycji. Obok zupełnie nowych utworów, są też starsze, dobrze znane fanom Bongo Jerusalem. Przykładowo: „Biba”, „Superman” czy „Ot tak”.

- Od 1 września płytę będzie można zamówić między innymi na oficjalnej stronie zespołu (www.bongojerusalem.pl) – mówi Rafał „Kosa” Kossakowski, gitarzysta Bongo Jerusalem.

Muzyka raczej ostra: na ogół rockowa i punkrockowa. Teksty też cięte, a momentami publicystyczne. W niektórych kawałkach, jak choćby „Burmistrz”, łatwo się odnajdą mieszkańcy Chrzanowa. Robert Malczyk śpiewa: „godzina piętnasta oświęcimska w sam raz/ trochę mnie ciśnie ale może o tym potem/ co za piękne miasto ale sracza nie uświadczysz/ chodzę to szukam/ znajdę to mam/ rosa na mym czole nic dobrego nie rokuje/ ale mamy piękne rondo i moksir odnowiony”. I w refrenie: „mamy twojego burmistrza/ mamy go mamy go jest już związany/ chodź zobaczysz to z bliska/ mamy go mamy go on jest tak nieśmiały”.

Bongo Jerusalem istnieje parę ładnych lat. Muzycy pochodzą z różnych części powiatu chrzanowskiego. Formację tworzą: Robert Malczyk - wokalista, gitarzysta i autor tekstów, Rafał "Kosa" Kossakowski - gitarzysta, Marek "Prodidżi" Sajnóg - gitarzysta, Jakub "Bułgar" Motyka - basista i Marcin "Buchu" Buch – perkusista.

- W Chrzanowie damy koncert najwcześniej prawdopodobnie w listopadzie w klubie Stara Kotłownia – dodaje Kossakowski.