Piłkarska niedziela. Zjednoczeni nie dali rady Trzebini. MKS podniósł się po ciosie

30.10.2022 16:30 | 0 komentarzy | 5 416 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 19:30

AKTUALIZACJA

W niedzielnym meczu zachodniej grupy małopolskiej V ligi piłkarskiej, trzebiński MKS pokonał na wyjeździe Zjednoczonych-Złomex Branice. To dziewiąte zwycięstwo Trzebini w tym sezonie.

0
Łukasz Skrzypek, Adrian Zybiński i Michał Kowalik, czyli strzelcy goli dla MKS Trzebinia w meczu w Branicach

V liga małopolska - grupa zachodnia

Zjednoczeni-Złomex Branice - MKS Trzebinia 1-3 (0-0)

1-0 Artur Moniak (47), 1-1 Łukasz Skrzypek (67), 1-2 Adrian Zybiński (76), 1-3 Michał Kowalik (83-karny)

MKS: Wróbel - Sieczko, Martyniak, Kalinowski - Kamionka (63. Sochacki), Zybiński (90. Radwański), Grzyb, Ł. Skrzypek, Gałka (83. Sz. Kurek), Arfa (63. Koźlik), Kowalik

Po pierwszej odsłonie „żółto-czarni" remisowali bezbramkowo na boisku w Branicach. Tuż [po zmianie stron, bo w 47. minucie to gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie.

MKS podniósł się jednak po tym ciosie. W 67. minucie Łukasz Skrzypek uderzeniem głową doprowadził do wyrównania.

Niespełna dziesięć minut później do bramki rywala trafił Adrian Zybiński, strzelając w krótki róg bramki rywali.

Wynik meczu na 3-1 dla Trzebini ustalił Michał Kowalik, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na nim samym.

Podopieczni Wojciecha Skrzypka odnieśli dziewiąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W tabeli prowadzą z dorobkiem 29 punktów, mając jedno „oczko" przewagi nad Niwą Nowa Wieś oraz Tempem Białka.

- Drużyna gospodarzy okazała się dosyć wymagającym przeciwnikiem, pomimo tego, że jest to zespół z dolnych rejonów tabeli. Jestem zdziwiony, że plasują się tak nisko, bo grali z nami naprawdę przyzwoitą piłkę. Nie pozwalali nam na zbyt wiele. Byli konsekwentnie, umiejętnie przesuwając się na boisku. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem. Zaraz po przerwie przydarzył się nam drobny błąd i zrobiło się 1-0 dla Branic. Musieliśmy się wziąć do roboty. Chwała zawodnikom. Muszę im podziękować za konsekwencję w rozegraniu, co przyniosło nam trzy bramki - mówi Wojciech Skrzypek, szkoleniowiec trzebińskiej drużyny.

W następnej, przedostatniej kolejce rundy jesiennej MKS zmierzy się na swoim stadionie ze Spójnią Osiek. Początek meczu w sobotę, 5 listopada, o godz. 11.00.

Piłkarska sobota. Wygrane Chełmka i Gromca, porażka Fabloku z Górnikiem

4 gole i 3 czerwone kartki w meczu Wolanki Wola Filipowska z Koroną Mętków (WIDEO, ZDJĘCIA)

Bezpłatna komunikacja miejska. Czy należy ją wprowadzić?