Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Po raz trzeci montują te same kule na Alei Henryka w Chrzanowie

22.10.2020 12:15 | 20 komentarzy | 6 709 odsłon | Łukasz Dulowski

Do trzech razy sztuka? Czy to powiedzenie sprawdzi się w przypadku „sławnych" już betonowych kul, mających uniemożliwiać parkowanie na chodnikach na Alei Henryka w Chrzanowie.

20
Po raz trzeci montują te same kule na Alei Henryka w Chrzanowie
Kule na Al. Henryka w Chrzanowie po trzecim montażu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie trwa ich ponowny montaż. Firma zaczęła prace od strony skrzyżowania Alei Henryka i Słowackiego.

Tym razem zostały ustawione na równo położonej kostce brukowej, co widać na publikowanym zdjęciu. Trzeba przyznać, że za każdym kolejnym razem efekt jest lepszy.

***

Przypomnijmy w skrócie, jak wyglądała historia chrzanowskiej operacji „kula". 21 września, robotnicy „przytwierdzili" kule do wcześniej przygotowanych „fundamentów". Pojawiły się na Alei Henryka, na chodnikach, od skrzyżowania z Focha do połączenia z Słowackiego. Burmistrz poinformował że zakup i montaż 45 kul oraz 9 koszy kosztował gminę 40 tys. zł.

- Widać, że robota albo nie skończona, albo źle wykonana. Mam nadzieję, że tak nie zostanie i ta kostka będzie dopasowana - napisał na przelom.pl „Kapitan Bols". Negatywnych komentarzy było całe mnóstwo.

24 września ekipa, wyposażona w specjalny podnośnik, zaczęła wyciągać kule. Jeszcze raz je montowali i układali wokół kostkę brukową. Burmistrz Robert Maciaszek stwierdził w rozmowie z „Przełomem", że prace nie zostały odebrane.

- Po pierwsze ze względu na sposób zamocowania kul w gruncie. Po drugie z powodu wykończenia chodnika - mówił Maciaszek.

Teraz obserwujemy na Alei Henryka w Chrzanowie trzecie podejście do montażu kul.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.