Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chcesz wyrobić paszport? Trzeba się umówić na termin

03.06.2020 16:00 | 3 komentarze | 1 916 odsłona | Marek Oratowski

Mimo epidemii punkt paszportowy w chrzanowskim starostwie pracuje. Sprawdziliśmy, jak długo trzeba czekać na dokument.

3
Chcesz wyrobić paszport? Trzeba się umówić na termin
Składając wniosek w Krakowie paszport dostaniemy dużo szybciej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z pandemią osoby chcące odwiedzić punkt paszportowy w Chrzanowie muszą ustalić termin dzwoniąc do Krakowa na numery (12) 392 18 10 lub 392 18 29. Nowe zasady obowiązują od 11 maja.

- Jednak gdy akurat nikt nie jest obsługiwany na naszej sali, można przyjść złożyć wniosek także bez wcześniejszego umawiania się. Trzeba tylko zadzwonić domofonem, bo nie ma swobodnego dostępu do budynku starostwa - tłumaczy Ryszard Leśniak, dyrektor wydziału komunikacji i paszportów chrzanowskiego starostwa.

Osobom, którym zależy na czasie, radzi jechać do Krakowa (ul. św. Sebastiana 11), ale również po telefonicznym umówieniu się na podane wcześniej numery. Składając tam wniosek dokument możemy mieć po około półtorej tygodnia. Tymczasem składając wniosek w Chrzanowie po odbiór paszportu możemy się zgłosić za około miesiąc. Między innymi dlatego, że tylko raz w tygodniu (we wtorki) wnioski są zawożone z Chrzanowa do Krakowa.

- W Krakowie z tego co wiem nie ma probmemów z dostaniem terminu. Dzienny limit osób składających wnioski wynosi 150, a zgłasza się średnio 115 osób - dodaje Ryszard Leśniak.