Nikt nie był w stanie go zatrzymać! Baliś znów zwycięża - przelom.pl

Z życia szkół i przedszkoli

Zamknij

Nikt nie był w stanie go zatrzymać! Baliś znów zwycięża

Michał Papiernik Michał Papiernik 13:49, 12.06.2026
Skomentuj Nikt nie był w stanie go zatrzymać! Baliś znów zwycięża FOT. Archiwum fotograficzne organizatora zawodów

Sebastian Baliś potwierdził swoją wysoką formę i dopisał do swojej kolekcji kolejny sukces. Tym razem zawodnik zwyciężył w Turnieju o Puchar Arcymistrza Daniela Sadzikowskiego, rozegranym w Klubie Szachowym Chrzanów przy ul. Szpitalnej 1 w ramach Małopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży.

Od początku rywalizacji Baliś kontrolował przebieg zawodów, nie pozostawiając rywalom większych szans w walce o końcowe zwycięstwo. Ostatecznie sięgnął po pierwsze miejsce, potwierdzając swoją dominację w tegorocznych rozgrywkach.

Drugą lokatę wywalczył Adam Bartoszczuk, który o miejsce na podium musiał stoczyć zaciętą walkę. Trzecie miejsce przypadło Franciszkowi Ziębie, najmłodszemu uczestnikowi ścisłej czołówki turnieju. Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Irena Pajer.

Ciekawie przebiegała także rywalizacja drużynowa szkół. Najlepszy okazał się zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. Drugie miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 8 w Chrzanowie.

Szczególnie interesująco zapowiadała się rywalizacja uczniów szkół średnich, która rozstrzygała się głównie pomiędzy reprezentantami I LO w Chrzanowie a zbierającym cenne doświadczenie Franciszkiem Ziębą z SP nr 8. W środku stawki sporo zamieszania wprowadzili właśnie Zięba oraz Maja Socha, skutecznie odbierając punkty wyżej notowanym rywalom. Dopiero końcówka zawodów przyniosła ostateczne rozstrzygnięcia. Adam Bartoszczuk dzięki zwycięstwu w bezpośrednim pojedynku z Franciszkiem Ziębą zapewnił sobie drugą lokatę, a Irena Pajer przypieczętowała zdobycie tytułu najlepszej dziewczyny turnieju.

Zawody rozegrano systemem siedmiu rund tempem 10 minut na zawodnika z dodatkiem 2 sekund za każde wykonane posunięcie. Turniej został zorganizowany w ramach projektu „KS 100 Bajek w Chrzanowie” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%