Od czwartku w Krakowie trwa wielkie święto miłośników czytania - Międzynarodowe Targi Książki. Impreza potrwa do niedzieli. Z tej okazji też mamy dla Was w prezencie coś do poczytania. Książka z autografem autora czeka na Was w redakcji "Przełomu".
Książką tą jest "Czynownik" Jakuba Bielikowskiego - będąca kryminalną wyprawą w XIX wiek i dwudziestolecie międzywojenne. To kontynuacja historii policjanta Andrzeja Zaleskiego, którą autor rozpoczął w "Awansie" wydanym w 2021 roku."Awans" zapewnił Bielikowskiemu miejsce na liście nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru i oraz finalistów konkursu Kryminalny Debiut Roku 2021.
- W ten weekend w Krakowie na Międzynarodowych Targach Książki pojawi się przedpremierowo mój "Czynownik". Zapraszam na stoisko D41 w Hali Wisły - zachęca Jakub Bielikowski. Autora spotkacie tam w piątek w godz. 16.00-17.00, w sobotę w godz. 17.00-18.00 i w niedzielę w godz. 11.00-12.00.
W "Awansie" Bielikowski dał się poznać jako autor książki z wartką akcją, świetnie nakreślonymi postaciami oraz starannie oddanym klimatem ówczesnej Warszawy, różnorodnych nastrojów i politycznych realiów.
Nie inaczej jest w "Czynowniku". Tym razem czytelnicy wraz z jej bohaterem Andrzejem Zaleskim podążą przez biebrzańskie bagna (w pogoni za indywiduum, które porozrywało gardła żołnierzy), siedlecką i płocką gubernię (w pościgu za złodziejem biżuterii) i warszawskie Bródno (by rozwikłać zagadkę pozornie niewinnych kradzieży).
Żeby otrzymać książkę napiszcie: z czym kojarzy Wam się Przysucha, miejscowość, która pewnie niedawno obiła Wam się o uszy, a pojawia się też w "Czynowniku" Jakuba Bielikowskiego. Do autora najdowcipniejszej odpowiedzi powędruje ta książka.
Na Wasze maile czekamy przez weekend - do 29 października do północy. Wysyłajcie je na adres: [email protected], w tytule wiadomości pisząc: konkurs książka. W mailu podajcie imię, nazwisko oraz miejscowość w której mieszkacie. Napiszcie też zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych na potrzeby tego konkursu. Ze zwycięzcą skontaktujemy się mailowo w poniedziałek.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz