Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa

red 09:34, 19.01.2007
1 Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa

Powalone drzewa na jezdni i na budynkach, zerwane dachy – to bilans wichury w powiecie chrzanowskim i gminie Krzeszowice. Wiało od wtorku, ale według strażaków, apogeum nastąpiło wczoraj o godzinie 20.

Powalone drzewa na jezdni i na budynkach, zerwane dachy - to bilans wichury w powiecie chrzanowskim i gminie Krzeszowice. Wiało od wtorku, ale według strażaków, apogeum nastąpiło wczoraj o godzinie 20.
- Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie odnotowało 18 miejscowych zagrożeń związanych z silnym wiatrem. W większości zastępy JRG i OSP usuwały powalone drzewa z dróg powiatu chrzanowskiego. W Psarach doszło do zerwania około ¼ dachu domu jednorodzinnego i zniszczenia poddasza. Straty oszacowano na około 40 tys. zł. Porywisty wiatr i opady deszczu spowodowały również lokalne utrudnienia na drogach (przybór wód w związku z niedrożną kanalizacją burzową). KP PSP Chrzanów i jednostki OSP od godzin południowych w czwartek postawiono w stan podwyższonej gotowości. W Komendzie Powiatowej PSP w Chrzanowie powołano wzmocnioną grupę operacyjną kadry kierowniczej. Dziś od godziny 1.00 komendant powiatowy powołał sztab, analizujący stan zniszczeń i działań w powiecie - relacjonuje st. kpt. Piotr Filipek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Burzliwa noc w Krzeszowicach
Wichura powaliła co najmniej 6 drzew w gminie Krzeszowice, kilka pochylonych oparło się o budynki.
- Największe szkody wiatr poczynił w Filipowicach, gdzie w jednym z domów zerwał połowę dachu. Przy ul. 3 Maja w Krzeszowicach drzewo uderzyło w samochód jednego ze strażaków, wyginając dach. Na szczęście nikomu nic się nie stało - informuje prezes OSP Krzeszowice, Władysław Ziębiński.
Dwa drzewa wichura oparła o dom towarowy w centrum miasta, kolejne zwaliło się przy ul. Żbickiej. Wszystko działo się między godz. 12-2 w nocy.
- Jeździliśmy do przypadków najbardziej zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców, dlatego zapewne szkód, choć mniejszych w całej gminie jest znacznie więcej. Sytuacja nie była prosta, bo w wielu miejscach, np. w Filipowicach nie mieliśmy łączności. Musieliśmy działać po ciemku - dodaje prezes.
Według prognoz wiatr uspokoi się dopiero dzisiejszej nocy. O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi należy informować straż pożarną pod nr tel. 998.
(r, e, AJ) 

Na zdjęciu: W nocy z czwartku na piątek wichura zwaliła około 30-metrową brzozę rosnącą w ogrodzie Przemysława Rejdycha z Myślachowic. - O mały włos a drzewo spadłoby na domek gospodarczy. Na szczęście, osunęło się kilka centymetrów dalej i zniszczyło tylko ogrodzenie - mówi przejęty Przemysław Rejdych.

Aktualizacja 19.01.2007, godz. 13.34

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

~olek~olek

0 0

na Młoszowej tradycyjnie obeszło sie bez przeszkód i szczerze jestem bardzo zadowolony z tego powodu ze tu mieszkam bo u nasz wogole nima powodzi i innych jakis przykrych rzeczy.Nawet pewnien geometra powiedzial kiedys ze na wiekoszosci Młoszowej dziala jakas siła ktora odpycha wiekszosci rozne atmosferyczne zjawiuska np.wichury,burze itp

20:29, 21.01.2007
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%