Ukazał się nowy numer "Przełomu" - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Ukazał się nowy numer "Przełomu"

red 16:15, 01.04.2008
15 Ukazał się nowy numer "Przełomu"

Ukazał się nowy numer "Przełomu" a w nim m.in.:

Co spada na nasze głowy?
Jak powstają kwaśne deszcze i jak wpływają na środowisko, mogli dowiedzieć się trzebińscy gimnazjaliści podczas warsztatów ekologicznych.

Świadomy wybór szkoły
Rozmowa z Martą Piechowicz, psycholog i doradcą zawodowym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Trzebini, o wyborze szkoły przez uczniów.

Trzebinia likwiduje szkoły
Nawet pięć szkół podstawowych może zniknąć z oświatowej mapy Trzebini od września przyszłego roku. Radni przegłosowali już uchwały intencyjne o zamiarze ich likwidacji.

Co w miejsce likwidowanych podstawówek?
Rozmowa z przewodniczącym Rady Miasta Trzebini Stanisławem Szczurkiem.

Konflikt interesów
Gaj Wieś nie widzi dalszej współpracy z Osiedlem Energetyków w Trzebini i domaga się utworzenia własnej rady osiedlowej.

Winnych brak
Przy ul. Górniczej w Trzebini-Sierszy, na skutek prowadzonej tu przed laty działalności górniczej, znów zapadła się ziemia.

Złote i Diamentowe Wesela w Trzebini
Jaka jest recepta na udany związek? Podpowiadają jubilaci.

Chodzi o szacunek
Plany przeniesienia kwatery żołnierzy Armii Radzieckiej z Kościelca na cmentarz komunalny w Chrzanowie wciąż aktualne.

Sołtys z urny
Sołtysów, jak i członków rad sołeckich, mieszkańcy będą wybierać w wyborach bezpośrednich. To główna zmiana w nowo zatwierdzonych statutach chrzanowskich sołectw.

Jaskra - zabójca wzroku
Jaskra, choć nie boli, może prowadzić do utraty wzroku. Jak radzić sobie z chorobą, radzi okulistka Danuta Czepiel.

Szkol się i pracuj!
Co urząd pracy oferuje seniorom?

Załóż konto!
ZUS zachęca osoby korzystające ze świadczeń emerytalnych, rentowych oraz zasiłków przedemerytalnych do otwierania rachunków w bankach.

Oddzielić przedszkolaki
Dwie nowe sale z bezpośrednim dostępem do sanitariatów. Toalety dostosowane do wzrostu maluchów. Szatnia, nowe wykładziny i wymalowane ściany - przedszkole w Zespole Szkół w Żarkach przygotowuje się do remontu.

Długa droga po pieniądze
Powstaje projekt budowy drogi dojazdowej do libiąskiego Rynku i jego płyty na os. Flagówka. To kolejny etap w staraniach o unijne pieniądze na budowę centrum miasta.

Nowa szkoła dla dorosłych
Powiat powołał do życia Centrum Kształcenia Ustawicznego i nową szkołę policealną dla dorosłych. To pomysł na zagospodarowanie budynku przy ul. Focha w Chrzanowie i pozyskanie unijnych pieniędzy na jego remont i wyposażenie. Co to jest CKU i jakie klasy chce otworzyć powiat w nowej szkole?

Wina prosto z Galilei
W jaki sposób produkuje się wina w krainie związanej z życiem Jezusa Chrystusa. Na czym polega tajemnica produkcji tego trunku poza Europą, w krajach nowego świata? Jak prawidłowo degustować ten napój?

Mniej na turnusy rehabilitacyjne
Powiatowi radni podzieli pieniądze należne powiatowi z PFRON. Dlaczego obcięli wydatki na turnusy rehabilitacyjne, a zwiększyli na wspieranie przedsiębiorczości wśród osób niepełnosprawnych, czyli tzw. rehabilitację zawodową?

Rowem płynie benzyna
Spadający na autostradę deszcz po wymieszaniu się z resztkami samochodowych paliw i smarów spływa do Nieporazu. Zatruwa wszystko, co spotka na drodze.

Mam rolę sprzątacza
Na razie Babic nie stać na samodzielne budowanie kanalizacji, nawet jeśli z pomocą finansową przyjdzie nam Unia Europejska - mówi w rozmowie z Grażyną Kaim wójt Babic Roman Warchoł.

Pani Agata od aniołów
Mało kto wie o takim miejscu, w którym niebiańscy lotnicy stoją obok pudełek na bibeloty i haftowanych koszyków. Do sklepiku Agaty Białas przy ulicy Szkolnej w Krzeszowicach najczęściej zaglądają dzieciaki wracające z lekcji.

Mój Wielki Kolega
Pierwszym szkolnym przedstawieniem była "Antygona" Sofoklesa. Grałam w niej tytułową rolę, a Karol - mojego narzeczonego Hajmona. Po wielu latach Jan Paweł II mówił do mnie Antygono - Halina Kwiatkowska wspomina lata młodości i przyjaźni z Karolem Wojtyłą.

Żadnego rozpasania tutaj nie ma
Liczba ogłaszanych przez burmistrza Krzeszowic Czesława Bartla konkursów na różne stanowiska w urzędzie stała się zarzewiem konfliktu w radzie miejskiej.

GPS z KOK-u precz
Jesteśmy zbulwersowani takimi zarządzeniami - radna Stanisława Grzęda komentuje wprowadzenie przez burmistrza zakazu spotykania się członków Gminnego Porozumienia Samorządowego w Krzeszowickim Ośrodku Kultury.

Nic nie przebije Japonii
Podróżnik Mariusz Paździora opowiada o o niezwykłych krajach i miejscach, które odwiedził, swojej stronie internetowej poświęconej Chrzanowowi, pochówkach królewskich i nauce języków obcych.

Aktualizacja 2.04.2008, 7.24

 

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (15)

~yty~yty

0 0

ostatnio na osiedlu Polnoc duzo rzeczy niemilo pachnie

10:11, 06.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~mieszkaniec:~mieszkaniec:

0 0

Dlaczego na osiedlu Północ- mamy wodę ostatnio lure,koloru żółtego, czy nikt nie zauważył tego?po prostu śmierdzi-możeby się ktoś tym zainteresował?

06:11, 06.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~"Ta Pani"~"Ta Pani"

0 0

Do MAMA i innych urazonych
"ta Pani śmie oceniać przygotowanie do pracy naszych nauczycieli.Są to wspaniali ludzie którzy całym sercem poświęcają się swym wychowankom. Każdy z nich daje z siebie wszystko w pracy z młodzieżą.Jak laik,w osobie tej matki może porównywać i oceniać pracę ludzi w tej grupie zawodowej,nie mając z nią nic wspólnego.Na miejscu naszych pedagogów poczułabym się obrażona,ale wg przysłowia"tonący brzytwy...) Nie brakuje tej szkole również osiągnięć(patrz strona internetowa).
Nikt z czwórki nie chce zamykać trójki(a tak wynikało z komentarzy-że czwórka załatwiła sobie nietykalność).Przecież to jedno środowisko ,ale chwytem poniżej pasa jest obrażanie nauczycieli ,dzieci i rodziców. "
prosze o konkretne przytoczenie moich słów-posługując sie nosnikiem elektronicznym nagrałam moją wypowiedz z sesji piątkowej- nie ma tam słowa o sp4 szkalujacych te placówke, nie ma słow na temat domniemanego braku kompetencji pracowników, wrecz przeciwnie-podkresliłam, ze jest to placówka niezbedna do prowadzenia działalnosci oswiatowo-kulturalnej, ktora to wypowiedz słyszął zarówno Pani Dyrektor jak i Rada Osiadła Gorka-mieszkam tu i wiem, ze jest potrzebna szeroko rozumiana zarówno profilaktyka jak i kultura ww placówki .
Nie padło moje nazwisko-cała Górka wie, ze szkaluje dobre imie, mam telefony , iz godze w dobre imie dzieci a ja tymczasem zacytuje moja wypowiedz z piatku
"boję się, iż po przenosinach , jesli uczniowie przejda do innej społecznosci może (powiedziałam)może dojsc do scysji dzieci z sp4 z naszymi dziecmi-- z sali padło słowo, ze dzieci tak czesto robia, bo przychodza inne, obce-i ,ze ja osobiscie sie boje zeby moje dizecko np nie zostało9 pobite, z jakiegos powodu, moze z tego ze jest z innej szkoły, ze jest lepeij ubrane lepiej ubrane, sama nie wiem dlaczego".
Zacytowałam moje słowa a'propos waszej sp4. sadze, ze zartówno rada osiedla jak i nauczyciele obecni moga to potwierdzic. Moje wypowiediz w prasie były podkoloryzowane, nie pało z moich ust słowo resocjalizacja, tylko moiwlam o potrzebie obecnosci w społecznosci, bo macie swietlice plus, ukierunkowana z zasady działania na prace socjalna z dziecmi-moje wypowiedzi sa takie oto, jesli kogos uraziłamprzeprosiłam wczpraj w obecnosci prasy, ponad szescset osób było swiadkami tych przeprosin. Prosze o przemyslenia i nie obwiniania mnie za wypowiediz prasy, nie zycze sobie wkładania mi do ust słów-szczególnie przez osoby wypowiadajace sie, jak MAMA-szkalujaco osobowo-jest to napasc na mnie. Ja nie napadałam na nikogo, wrecz przeciwnie. Pani Dyrektor sp4 słyszął moja wypowioedz-sadze, ze jesli ktos jest zainteresowany-odpowie prawdziwie.

09:23, 04.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~zainteresowany:~zainteresowany:

0 0

A tak nie na temat, swego czasu Przełom opisywał o mieszkaniach z TBS-u, remontują blok który mieli oddać w zeszłym roku w grudniu, jakoś to opornie idzie im z tyma remontem na osiedlu Salwator w Trzebini-co jest powodem opieszałości, czy w tym roku zostaną oddane te mieszkania??proszę o jakąś odpowiedż.

00:45, 04.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

andriejandriej

0 0

http://szkolazklasa.gazeta.pl/szkolazklasa/2,58422,,,,-1937170,P_SZKOLA_Z_KLASA.html?ankieta=2

proponuje sie zapoznac a potem dementowac-do MAMA-
poza tym cale miasto i jie tylko dobrze wie, co to jest za miejsce i kojarzone jest jako baraki i patologia-a nie generalizowano na sesji co mozna wyczyatc w gazecie przelom-czy nauczyciele dobrze ucza czy nie-nie bylo na ten temat slowa wiec najpierw nalezy zapoznac sie z tematem a potem gadac !!
milej lektury!!

22:43, 03.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~MAMA~MAMA

0 0

DO artykułu TRZEBINIA LIKWIDUJE SZKOŁY-jestem zbulwersowana wypowiedzią przedstawicielki rodziców z SP3-to nie obrona tylko atak na wszystkich.Nie rozumiem dlaczego uczniów z SP4 utożsamia się wciąż z barakami.Przecież dzieci stamtąd nie różnią się niczym od tych z Trzebionki(nawet tych lepiej ubranych).Nie jest ich winą z jakich rodzin pochodzą-są równie wspaniałe i zaangażowane w życie szkoły i środowiska,mimo ,że na starcie mają pod "górkę".Moje dziecko chodzi do czwórki i nigdy nie zostało pobite (jak i pozostali uczniowie)mimo,że też ma markowe ubrania.Jak ta Pani śmie oceniać przygotowanie do pracy naszych nauczycieli.Są to wspaniali ludzie którzy całym sercem poświęcają się swym wychowankom. Każdy z nich daje z siebie wszystko w pracy z młodzieżą.Jak laik,w osobie tej matki może porównywać i oceniać pracę ludzi w tej grupie zawodowej,nie mając z nią nic wspólnego.Na miejscu naszych pedagogów poczułabym się obrażona,ale wg przysłowia"tonący brzytwy...) Nie brakuje tej szkole również osiągnięć(patrz strona internetowa).
Nikt z czwórki nie chce zamykać trójki(a tak wynikało z komentarzy-że czwórka załatwiła sobie nietykalność).Przecież to jedno środowisko ,ale chwytem poniżej pasa jest obrażanie nauczycieli ,dzieci i rodziców.

14:06, 03.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrekPiotrek

0 0

Do elando. Regulamin można już znaleźć w dziale Nasze konkursy. Do tej pory nie był widoczny ze względu na złe podlinkowanie. Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten błąd.

12:47, 03.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~elando~elando

0 0

W wersji papierowej Przelomu, pod rozmową z Olgą Nowicką nt. konkursu literackiego, znalazła się informacja, że regulamin tego konkursu znajduje się na stronie internetowej. A gdzie?

11:50, 03.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~Ruda~Ruda

0 0

Ile trzeba czasu radnym ,aby zorientowali się w temacie azbestu ? Czy myślą ,że problem umarł śmiercią naturalną? Czy coś trzeba przekombinowywać?

06:21, 03.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~Danuta Czepiel~Danuta Czepiel

0 0

Przepraszam za pomyłkę. Nie Martę tylko Magdę Balicką.

19:13, 02.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~Danuta Czepiel~Danuta Czepiel

0 0

Witam serdecznie. Cały ten artykuł o jaskrze to jedno wielkie nieporozumienie. Nie mogę podpisać się pod żadnym ze słów wydrukowanym przez PRZEŁOM. Artykuł został opracowany przez panią Martę Balicką, a sugerowane przeze mnie poprawki niestety nie zostały naniesione. Mam nadzieję, że redakcja przełomu umieści w następnym numerze drobne sprostowanie.

18:17, 02.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

skanerskaner

0 0

Ciekawy zapewne będzie ten artykuł " Nowa szkoła dla dorosłych " w zestawieniu z artykułem " Trzebinia likwiduje szkoły" oraz " Co w miejsce likwidowanych podstawówek?"
Przypuszczam, że to dobry zaczątek dla postowiczów.

07:28, 02.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~kierowca bombowca~kierowca bombowca

0 0

a ja wam mowie do was radni opozycji z krzeszowice odczepcie sie od burmistrza Bartla bo to dobre chłopisko ,dobrze chce a dopiero poczatek kadencji , jak zatrudni jeszcze 20 osob a wy bedzieci pomagac a nie przeszkadzac to za 2 lata zobaczycie pierwsze zwiastuny poprawy

07:16, 02.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~mb~mb

0 0

Masz rację. Okulistka nazywa się Danuta Czepiel. DO nazwiska wkradł się chochlik.

04:52, 02.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

skorpionskorpion

0 0

A ta Pani okulistka, która ma radzić jak postepować z jaskrą to nie nazywa się przypadkiem Czepiel, a nie Czepiec ?

17:47, 01.04.2008
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%