Od nowego roku szkolnego w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini rozpocznie działalność Młodzieżowe Centrum Kariery. Placówkę prowadzić będzie Ochotniczy Hufiec Pracy.
Od nowego roku szkolnego w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini rozpocznie działalność Młodzieżowe Centrum Kariery. Placówkę prowadzić będzie Ochotniczy Hufiec Pracy.
Podobnej placówki, jak dotąd, nie ma w Małopolsce Zachodniej. Młodzieżowe Centra Kariery funkcjonują natomiast w Brzesku, Niepołomicach, Miechowie i Myślenicach i cieszą się tam duża popularnością.
- Komenda Wojewódzka OHP zwróciła się do nas z zapytaniem, czy gmina nie użyczyłaby lokalu na prowadzenie MCK. Rozmowy trwały długo. OHP zaproponowaliśmy pomieszczenia w SP nr 4 na osiedlu Górka, które obecnie nie są wykorzystywane. Użyczymy ich na siedem lat - streszcza wiceburmistrz Trzebini ds. oświatowych Wiesław Pierzchała.
Dyrektor trzebińskiej "czwórki" Jolanta Wielonek wyraziła zgodę na użyczenie pomieszczeń. Również szefowej Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krakowie Krystynie Rozłąkowskiej, która odpowiada za prowadzenie MCK, proponowana lokalizacja spodobała się. Zgodę na prowadzenie MCK w Trzebini musieli jeszcze wyrazić radni.
- Jestem za utworzeniem Centrum. Pytanie, ile nas to będzie kosztowało - o szczegóły dopytuje radny Zbigniew Duda.
- My użyczamy tylko pomieszczeń. Wyposażenie MCK, zatrudnienie ludzi do pracy z młodzieżą, a nawet opłaty za media, to wszystko pokrywa OHP - zapewnia wiceburmistrz Pierzchała.
Radni wyrazili zgodę na użyczenie pomieszczeń w szkole nr 4 OHP na prowadzenie Młodzieżowego Centrum Kariery. Placówka ruszy jesienią.
(AJ)
Na zdjęciu: Krystyna Rozłąkowska tłumaczyła na sesji, czym są Młodzieżowe Centra Kariery
**********
Młodzieżowe Centra Kariery tworzone są w celu:
- przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy
- wyrobienia w niej nawyku samokształcenia
- przybliżenia procesu samozatrudnienia poprzez nauczenie podstaw ekonomii i funkcjonowania biznesu
- nauki pracy w grupie
- bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorcami
- oferują naukę przez działanie oraz możliwość praktycznego sprawdzenia wyuczonej wiedzy, pozwalając młodym tworzyć mini przedsiębiorstwa czy inkubatory przedsiębiorczości
Usługi MCK kierowane są do:
- młodzieży pomiędzy 18. a 25. rokiem życia, zagrożonej demoralizacją i wykluczeniem społecznym, mającej braki w wykształceniu, będącej pod opieką OHP.

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
Przecież burmistrz, to pachołek Tuska. Nie liczcie na to , że Wam pomoże. Trzeba zrobić referendum, tak jak w Krakowie i wybrać innego burmistrza. Wtedy może będzie lepiej.
Gieks
13:30, 2026-05-21
Spór o mieszkania SIM w Chrzanowie
A co na to nasz Robert - może redakcja go dopytać, bo po budowie latał i wywiadów udzielał .......
:)
13:18, 2026-05-21
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz