Czternaście grup kolędniczych wystąpiło w Chrzanowie - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Czternaście grup kolędniczych wystąpiło w Chrzanowie

red 18:21, 18.01.2009
4 Czternaście grup kolędniczych wystąpiło w Chrzanowie Na chrzanowksim rynku prezentuje się grupa kolędnicza z konikiem z powiatu limanowskiego

W niedzielne popołudnie Chrzanów przeżył prawdziwą inwazję kolędników. W XI Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „Herody 2009” uczestniczyła rekordowa liczba 14 zespołów.

W niedzielne popołudnie Chrzanów przeżył prawdziwą inwazję kolędników. W XI Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych "Herody 2009" uczestniczyła rekordowa liczba 14 zespołów.

Kolędnicy przyjechali z powiatów chrzanowskiego, krakowskiego, limanowskiego i suskiego. Najpierw zaprezentowali się na chrzanowskim rynku. Potem przez pięć godzin występowali na scenie sali teatralnej MOKSiR-u.

Decyzją czteroosobowego jury pod przewodnictwem etnograf Teresy Marcinkowskiej na "Góralskim karnawale" w Bukowinie Tatrzańskiej wystąpią trzy zespoły Herodów: z Juszczyna, Bolęcina i Modlnicy.

Nominację do udziału w "Pastuszkowym kolędowaniu" w Podegrodziu otrzymały dziecięce zespoły Kolędników z Turoniem ze Skawicy (gmina Zawoja) oraz Kolędników z Gwiazdą z Luszowic. Ci ostatni dostali też z rąk wiceburmistrza Stanisława Duszy nagrodę publiczności.

Organizatorem imprezy był MOKSiR we współpracy z Chrzanowskim Stowarzyszeniem Folklorystycznym.
(RAT)

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

~Turoń~Turoń

0 0

Gratulacje dla Herodów z Bolęcina...Gwiazdą tam jest p.Marian Kuśmirek. Przemiły człowiek.

08:56, 20.01.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~pastuch~pastuch

0 0

no skałka Giewontu raczej nie przypomina, chyba że w skali... Gwara jakaś też taka niegóralska- raczej jak na podkrakowskiej wsi...

18:39, 19.01.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~do pastucha~do pastucha

0 0

a co pastuch Bolecin w depresji sie znajduje??

14:08, 19.01.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~pastuch~pastuch

0 0

akurat Bolęcin i Modlnica do "Góralskiego Karnawału" mają się jak przsłowiowy kwatek do kożucha... no comment!

21:46, 18.01.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%