Oblewali się wodą tylko na osiedlach - przelom.pl

Przełom Online

Zamknij

Oblewali się wodą tylko na osiedlach

red 17:07, 13.04.2009
3 Oblewali się wodą tylko na osiedlach Wodna bitwa na osiedlu Północ w Chrzanowie

W poniedziałkowe przedpołudnie przez stolicę powiatu chrzanowskiego można było przejść suchą stopą. Właściwie tylko między blokami goniły grupki oblewających się nawzajem dzieci i nastolatków.

W poniedziałkowe przedpołudnie przez stolicę powiatu chrzanowskiego można było przejść suchą stopą. Właściwie tylko między blokami goniły grupki oblewających się nawzajem dzieci i nastolatków.

- Nie ma kogo lać. Prawie wszystkie dziewczyny pochowały się w domach - narzekali chłopcy z chrzanowskiego osiedla Północ.

- Akurat do południa pełniłem służbę w patrolu. Ani przy nowym kościele, ani przy Mikołaju nie było, ku mojemu zaskoczeniu, "tradycjonalistów" z wiaderkami. Tylko na osiedlach dzieciaki biegały z psikawkami i plastikowymi butelkami - potwierdza aspirant sztabowy Robert Matyasik, rzecznik KPP w Chrzanowie.

Również w Trzebini, na starym mieście i na osiedlu ZWM, trudno było uświadczyć, poza jednostkowymi przypadkami, miłośników śmigusa dyngusa. Tak samo wyglądała sytuacja w okolicznych sołectwach, m.in. w Młoszowej, Pile Kościeleckiej, Bolęcinie, Płazie i Pogorzycach.
- Nikt nie poskarżył się policjantom, że został oblany - mówi Matyasik.

Od piątkowego wieczora do poniedziałku, do godz. 13, funkcjonariusze odnotowali 11 przestępstw. M.in. były to włamania, drobne kradzieże, pobicie, znęcanie się i znieważenie mundurowych. Zatrzymano 5 osób. Wśród nich m.in. 23-letniego motocyklistę z Balina, który w piątek, około godz. 20, staranował dwie starsze kobiety idące chodnikiem wzdłuż ul. Jaworznickiej w Balinie. Mężczyzna ten usłyszał w niedzielę zarzut spowodowania wypadku i ucieczki, za co grozi do 5 lat więzienia (art. 177. i 178. kodeksu karnego).

- Można powiedzieć, że dotychczas święta wielkanocne przebiegają w powiecie chrzanowskim bardzo spokojnie. Na ulicach jest o około 60 policjantów więcej niż zazwyczaj - mówi aspirant sztabowy Matyasik.
Łukasz Dulowski

(red)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

ann_aliceann_alice

0 0

Piękna sprawa. Kto powiedział, że jak coś jest tradycją, to musi być mądre lub mieć rację bytu? Cieszę się, że w końcu ten głupi zwyczaj odchodzi do lamusa, i można w ten dzień wyjść z domu nie bojąc się kubła wody. Jeżeli komuś to przeszkadza, to niech wylewa kubły wody na swoją rodzinę.

13:14, 15.04.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~xxxxxxxxxxx~xxxxxxxxxxx

0 0

a kto wychodzi z domu w lany poniedziałek????????tylko ten kto chce miec na głowie kubel zimnej wody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10:32, 15.04.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

~koniu~koniu

0 0

Tyle lat tradycii ani Hitler ani Stalin tylko polaczki cwaniaczki potrafią wszystko zniszczyć.

16:38, 14.04.2009
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%