Chociaż inspekcja nadzoru budowlanego jeszcze w styczniu dopuściła do użytku nowy postój przy ul. Kościelnej, miał on działać dopiero od 10 lutego. Po interwencji “Przełomu”, kierowcy zaparkują tam od środy.
Chociaż inspekcja nadzoru budowlanego jeszcze w styczniu dopuściła do użytku nowy postój przy ul. Kościelnej, miał on działać dopiero od 10 lutego. Po interwencji "Przełomu", kierowcy zaparkują tam od środy.
Budowa miejsc postojowych przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego zakończyła się w grudniu. Gmina ma zgodę na użytkowanie obiektu.
- Otwarcie zaplanowaliśmy na poniedziałek, 10 lutego. Pozwolenie będzie już wtedy prawomocne. W przypadającą potem niedzielę proboszcz poświęci parking, aby nie było tam stłuczek - mówił we wtorek rano burmistrz Jacek Latko. Jednak z wpuszczeniem kierowców na plac przy ul. Kościelnej nie trzeba czekać tak długo.
- Decyzję dopuszczającą użytkowanie parkingu wydaliśmy 24 stycznia. Ma ona status wykonalności, więc od tego dnia z obiektu można legalnie korzystać - informuje Łukasz Rusek, kierujący PINB w Chrzanowie.
Dlaczego więc libiąscy urzędnicy zwlekali? Jak wyjaśnia burmistrz, chodziło o interpretację przepisów.
- Uznaliśmy, że lepiej dmuchać na zimne i poczekać na uprawomocnienie decyzji. Rozmawiałem jednak przed chwilą z szefem inspektoratu w Chrzanowie. Według niego możemy otworzyć parking, więc zrobimy to jutro rano - usłyszeliśmy od burmistrza Libiąża kilka godzin później.
(ko)

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
“Przełom” to moje ukochane dziecko
odloty molendowej..... nie dość, że komentujesz sama swoje artykuły to jeszcze przeprowadzasz wywiady sama ze sobą, przecież remsak nie jest w stanie zadać samodzielnie żadnego pytania. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bążur
10:35, 2026-05-21
Nocne oczekiwanie na diagnostykę
umieralnią w chrzanowie siedlisku komuchów i POwskich *%#)!& kieruje funkcjonariusz Baranowski oraz Gęba sędzia piłkarski. obaj reprezentują nurt głębokiego zidiocenia PO
bążur
10:31, 2026-05-21
Mieszkańcy dostali ostrzeżenie. Chodzi o próby włamań d
Ciekawe jakby się tak ktoś włamał i zastał osobę w środku. Przecież można zawału dostać na widok włamywacza. Co z tego, że ktoś zachowa ostrożność będąc w zamkniętym mieszkaniu jak nic nie zrobi gdy się ktoś włamie. Może wyjściem byłaby kamerka nad drzwiami. Mogłaby odstraszyć delikwenta, a poza tym w razie czego nagrać. Chyba innej opcji by się zabezpieczyć nie ma.
Janka
10:22, 2026-05-21
Komu burmistrz Alwerni umorzyła podatek za ubiegły rok
rolnikom to nigdy nie dogodzi a to za cieplo i susza a to za zimno i omrozi a to za mokro i zgnije i tylko doplaty odszkodowania i umazania podatku
@hotin
09:59, 2026-05-21
0 0
co za pogańskie zwyczaje..typowi parafianie!
0 0
jeremi: nie wiadomo co może wyczyniać zdenerwowany katolik na przykościelnym parkingu;)
0 0
"proboszcz poświęci parking, aby nie było tam stłuczek" - cytat roku.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz